Silvushka2

Muzu si i skolu dodelat na Slovensku?

Ahoj, chci ze zeptat, jestli si muzu dodelat skolu nekde na Slovensku? Jestli je to mozne normalne pokracovat! Jdu tedka na stredni!
Doplňuji:
Na stredni bych byla ve 2. a potom bych jitu skolu chtela dodelat na Slovensku nevim jestly by to slo!

Odpovědi
Nuk nuk

Můžete se samozřejmě přihlásit na střední školu i v zahraničí, tedy i na Slovensku. Přihlášku budete podávat podobným způsobem jako byste se hlásila na SŠ v ČR a nejspíš Vás budou steně tak čekat přijímací zkoušky.
Nevím ale jak je to s poplatky v SR. V ČR například cizinci paltí školné, pokud nemají naše občanství, ale předpokládám, že na Slovensku bude existovat něco podobného.

M8te-li na mysli dokončení i základního vzdělání na Slovensku, v případě, že byste tam bydlela, tak to nejspíš možné bude, ale pokud to není nutné, neradila bych to. Různé státy mají i různou školní osnovu a jiné požadavky na to, co žák v tom kterém ročníku. Musela byste absolvovat rozdílové zkoušky.