Avatar uživatele
Matejik

Můžu se nakazit dětskou obrnou?

ve třídě máme kluka, který měl dětskou obrnu a včera se řiznul a tekla mu krev a když jsme si podali ruce tak jsem měl jeho krev na prstech nevíte jestli se můžu nakazit?

btw. jinak jsem očkovaný

Zajímavá 0 před 3046 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Dětská obrna je přenosné onemocnění. Zda se přenáší krví nevím, běžnou cestou jsou fekálie a sliny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ne…
..https://www­.ockovacicentrum­.cz/cz/detska-obrna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

obrna je prejav poškodenia mozgu/nervov…detská znamená, že je od detstva

môže byť z vírusu, proti ktorému ste očkovaný, z iného vírusu, ktorý napadol mozog/nervy, z baktérie ale aj z úrazu

predpokladám, že keby bol váš spolužiak chorý z niečoho, proti čomu sa neočkuje a je to nákazlivé, asi by nebol v normálnej škole

a nezvykajte si podávať si ruky s hocikým, kto ich má poranené/ak ich vy máte poranené…dieťa, dospelý, zdravý, chorý…kopec ľudí má žltačku a nie je to vidno!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To že spolužák prodělal obrnu , neznamená , že je po x letech stále infekční !!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Matejik

A ještě něco.. když jsme se spolu bavili tak když špatně artikuloval tak hodně prskal tak jestli se tím nemůžu taky nakazit?

před 3046 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Matejik

Ted nevím jestli je to dětská obrna nebo dětská mozková obrna. Můj spolužák chodí o berlích a nemůže psát a špatně mluví (špatně artikuluje) ale je chytrý a někde jsem četl že při mozkové obrně jsou retardovaní tak nevím.

před 3046 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek