Matejik

Můžu se nakazit dětskou obrnou?

ve třídě máme kluka, který měl dětskou obrnu a včera se řiznul a tekla mu krev a když jsme si podali ruce tak jsem měl jeho krev na prstech nevíte jestli se můžu nakazit?

btw. jinak jsem očkovaný

Odpovědi
Lamalam

Dětská obrna je přenosné onemocnění. Zda se přenáší krví nevím, běžnou cestou jsou fekálie a sliny.

gecco

Ne…
..https://www­.ockovacicentrum­.cz/cz/detska-obrna

Šidlo

obrna je prejav poškodenia mozgu/nervov…detská znamená, že je od detstva

môže byť z vírusu, proti ktorému ste očkovaný, z iného vírusu, ktorý napadol mozog/nervy, z baktérie ale aj z úrazu

predpokladám, že keby bol váš spolužiak chorý z niečoho, proti čomu sa neočkuje a je to nákazlivé, asi by nebol v normálnej škole

a nezvykajte si podávať si ruky s hocikým, kto ich má poranené/ak ich vy máte poranené…dieťa, dospelý, zdravý, chorý…kopec ľudí má žltačku a nie je to vidno!

mosoj

To že spolužák prodělal obrnu , neznamená , že je po x letech stále infekční !!

Matejik

A ještě něco.. když jsme se spolu bavili tak když špatně artikuloval tak hodně prskal tak jestli se tím nemůžu taky nakazit?

Matejik

Ted nevím jestli je to dětská obrna nebo dětská mozková obrna. Můj spolužák chodí o berlích a nemůže psát a špatně mluví (špatně artikuluje) ale je chytrý a někde jsem četl že při mozkové obrně jsou retardovaní tak nevím.