Tomáš Přibyl

Můžu se dostat na VŠ, obor psychologie, i když budu mít maturitu z oboru sociální činnost?

Přemýšlel jsem o psychologii, ale spousta blízkých škol s pedagogickým lyceem je soukromých, nebo mám meší šanci se tam dostat, kvůli počtu přihlašujících se. Na gymnázium nechci, protože z toho nemám zaměření. Mám už jednu školu z Pedag. Lyceem, ale tam je přihlašujících se víc jak 150 lidí a berou jen 30. A proto se ptám, zda je to třeba možné skrz sociální činnost.

Můžu se dostat na VŠ s psychologií i přes obor Sociální Činnost?

Nejlepší odpověď
ivzez

Na každou VŠ se lze dostat s maturitou z kterékoliv SŠ.

Proč právě psychologie?
O tu je takový zájem, že přijímají snad jen 20 % z přihlášených uchazečů.

Další odpovědi
Drap

Na jakoukoli VŠ se lze dostat z jakékoli SŠ. Podm

ínka je mít maturitu a úspěšně složit přijímací zkoušku.

da ny

Pokud vyhovíte podmínkám přijímacího řízení (velmi těžké na FF) VŠ , složíte SCIO testy apod., je naprosto jedno, jakou máte SŠ a z čeho maturitu. Doporučuji ZSV. Úroveň, alespoň dobrého gymnázia. Pokud se sám skvěle připravíte (vycházejte již z učiva prvních 2 semestrů), filosofie
(známé postavy, osobnosti, dílo). Můžete být třeba automechanik, stavař, ekonom aj..
Vámi zmíněné SŠ Vás k úspěchu u přijímaček nepřivedou. Hlavní práci musíte
udělat sám. Ale něco „příbuzného“ tam bude. ;)
Příkladem může být studium medicíny na LF. Absolventi Zdravotnických SŠ a lycea,
mají velmi nízké šance pro zvládnutí přijímacího řízení (nedostatečná bilogie včetně rostlin a živočichů v testech, z chemie i fyzika). Pokud zvládnou přijímačky, mnhdy během prvních 4 semestrů „odpadnou“. Nezvládnou náročnost studia.