Avatar uživatele
Registrovaný

Můžu s motorkou Am jezdit vyšší rychlostí než je konstrukční?

Zdravím, zajímalo by mě, co by se stalo kdyby mě na motorce Am chytla policie že jedu mimo vesnici ne 45km/h ale třeba 65km/h. Zastavovali by mě vůbec ? Díky předem.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud by se ve městě na jakém-koliv motorovém vozidle jelo v obci víc jak 50 km/hod. tak určitě. Pro informaci. Vím, že u nás mají dopraváci většinou nastavenou rychlost na radaru 61. Takže vše co pojede touto rychlostí a vyšší se vyfotí, vyhodnotí a za několik měsíců (2-5) dostaneme zajímavé psaní.


Avatar uživatele
Zlatý

Jestliže takové rychlosti dosáhneš náhodně (bez zásahu do konstrikce moto, např. někde z kopce), nikdo to řešit nebude (samozřejmě, pokud nespácháš přestupek).
Pokud ale sáhneš do konstrukčních prvků - abys omezení rychlosti odstranil, policie to řešit bude - takové vozidlo není způsobilé k provozu na veřejných komunikacích (mohlo by to být ´odměněno´ až 50.000,- Kč pokuty a zákazem řízení až na 2 roky)...
;-)

Doplňuji:
Cukrar -> Milane, já svou odpověď rozdělil do dvou vět*).
První se týkala překročení konstrukční rychlosti - a v hodnocení tohoto se, v zásadě, shodneme.
Druhá se ale týkala takového zásahu do konstrukce**), který umožní konstrukční rychlost překračovat ´běžně´ - a to pak, podle ´závažnosti´ zásahu platí až to, co jsem napsal (jistě, napsal jsem ´max.´, taky jsem uvedl, že "až" ;-) ). A samozřejmě takové postihy nemůže udělit PČR přímo, ale může dát podnět.
___
*) zřejmě jsem tento fakt nedostatečně znázornil
**) v mnoha případech to není složité, ale z omezení konstrukční rychlosti (motor-převodovka) vyplývá i ´zjednodušení´ dalších prvků (podvozek, brzdy, pneu...), takže formulace "tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu" může být naplněna
;-)


Avatar uživatele
Stříbrný

Martine, nesmíte každému vše věřit. Páč někdo si přečte dotaz a odpoví o rychlosti v obci. Taky jsem napoprvé četl obec, ale vy se ptáte mimo obec.
Takže policie Vás nezastaví, páč při měření nepozná z dálky, že Váš motocykl má konstrukční rychlost jen 45.
Teoreticky Vám může udělit pokutu, ale jen do 2000Kč.
Další strašidelná odpověďm, že "mohlo by to být ´odměněno´ až 50.000,- Kč pokuty a zákazem řízení až na 2 roky" je naprostý nesmysl, páč kolega gecco si vypustil důležitý poznatek, několik vět v předpise ........tak závažným způsobem... mu vypadlo z citace předpisu.
A určitě to nebude řešit policie..

hezký víkend
Doplňuji:
gecco,
jdem do detailů, které zde nejsou třeba,
Ale aby bylo závažné porušení tak musí splňovat předpis 341/2001.
Pokud si upraví motor, třeba snížením hlavy, tak to asi nepoznají, pokud si namontuje větší kola, aby jezdil rychleji, tak to je jasné, ale toto určitě neměl tazatel na mysli.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 295
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.