Když budu jezdit na Simsonovi s AM-kem?

Když si uělám AM a mám simsona a ve velkym technicaku je napsano 60km/h a a prej u nekterých je napsáno 45km/h a v malym technicaku to neni napsano zistej to flojdi ze s tim nemuzu jezdit a jezdim ??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Na simsona můžeš jezdit i s AM skupinou, jelikož je uvedeno následující:
podskupina Am (od 15 let) – motocykl do konstrukční rychlosti 45km/h nebo obsahu 50 ccm
a právě to slovo nebo je rozhodující. Pokud tedy má obsah do 50ccm a rychlost vyšší tak to nevadí

Zdroj: www.e-autoskola.cz/ri­dicsky-prukaz/

Další odpovědi
mojitek

V tom pripade pri bezny kontrole to švestky nepoznaj,ale pokud nastane problem-pojistna udalost,havar­ka,zraneni,at­d,tak mas velkej problem.
Doplňuji:
Miroslavst : to neni pravda , viz podminka :
AM – mopedy a malé motocykly s maximální
konstrukční rychlostí 45 km/h

cukrar

abych nemusel vypisovat:
http://www.au­toweb.cz/prav­ni-poradna-bezplatna/ridicske-prukazy-pro-motocykly-podruhe/12229

Misak22

Je to pravda ale není tam to slovíčko „nebo“ je to tak,od 15 (AM-do 45km\h a 50ccm) od 16 (A1-do 125ccm a do 11kw) od 18 (jaký koli obsah do 25kw) od 21 (jaký koli obsah nad 25kw).
Pokud si uděláš v 18 (A do 25kw) tak v 21 neděláš testy ale pouze rozšiřovací jízdu.