kubaK

Můžu řídit skútr s řidičákem typu B? Skutr je do 50cc, 3,1KW, 2T. Díky 🙂

Doplňuji:
No jo jenže řidičák mám týden.. a vůbec nemám označený malý motocykl.. a slyšel sem že už se k řidičáku B nedává automaticky malý motocykl..

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím, co je to 2T, ale jinak ano. s béčkem můžeš řídit i traktor, ale nesmí víc vážit než 3,5 tuny celkově. Takže skutr do 50ccm ano.

  • motorová vozidla s max. přípustnou hmotností do 3 500 kg a max. 8 místy k sezení kromě místa řidiče; smí být připojeno přípojné vozidlo o max. přípustné hmotnosti do 750 kg
  • traktory a samojízdné pracovní stroje s max. přípustnou hmotností do 3 500 kg
  • jízdní souprava s max. přípustnou hmotností soupravy do 3 500 kg
  • mopedy a malé motocykly s maximální konstrukční rychlostí 45 km/h

Další odpovědi
Cullinda

Já myslím, že ne. Dřív se k B automaticky dávala moto do 50ccm,ale od té doby co byly testy s jednou až čtyřmi odpověďmi, už to nedávali. Podle mě pokud to nemáte v ŘP tak ne. Já dělala B na jaře 2004, dostala jsem evropský řidičák, ale mimo auta do 3,5t tam nemám označeno nic..ani ten moped.. :)

http://ridicske-prukazy.info/ri­dicske-opravneni.html
http://www.au­toskolacrkva.cz/ri­dicsky-prukaz/

Ewush

Souhlasím s Cullindou, teď už se to k Bčku nedává.

martina1

Na 90% vím,že nemůžete.Musíte mít A na malou motorku,protože jinak vám sberou papíry.Bez řidičáku nasmíte vyjet na pozemní komunikaci,po louce je to tuším jedno,nebo vás tam alespoň nebudou kontrolovat.Já tak jezdím,ale na silnici bych nejela,kdyby jste někoho nabořil,bude průšvih.Teda teď mě jen napadlo,jestli jste se ptal na sněžný skútr?Na vodní nevím.

allayne

můžete, pokud máte řp B., tak bez problému můžete. Ale motorku jen do 50tky.