Kolmon

Můžu už řídit?

Rozšiřuju si řidičák na A, zkoušky jsem zvládnu a už jen čekám něž se mi ŘP vystaví. Můžu už řídit nebo ne?

Nejlepší odpověď
brillant

Řídit zatím nemůžete.

HLAVA II
PROVOZ NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH
DÍL 1

§ 3 Základní podmínky účasti na provozu na pozemních komunikacích
Řídit motorové vozidlo může pouze
a) osoba, která je držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu motorových vozidel (dále jen „skupina vozidel“) uděleného Českou republikou, státem, který je členským státem Evropské unie nebo smluvní stranou Dohody o Evropském hospodářském prostoru (dále jen „jiný členský stát“), nebo jiným státem podle mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána a která upravuje oblast silničního provozu,
b) žadatel o řidičské oprávnění, který se pod dohledem učitele autoškoly podrobuje výcviku v řízení motorového vozidla nebo skládá zkoušku z řízení motorového vozidla, nebo
c) osoba, která se pod dohledem učitele autoškoly4) připravuje k přezkoušení z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel nebo skládá zkoušku v rámci tohoto přezkoušení.

§ 6
(8) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe
a) řidičský průkaz,
b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),
c) doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zvláštního právního předpisu9),
d) doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d1­.aspx

Další odpovědi
Pepa88

To z čeho rozšičuješ ano. To na co rozšiřuješ ne.

A nezkoušej opak, roční zákaz, který Ti po 7 měsících podmínečně odpustí za to nestojí :)

ladaadal

Jak píše Brillant, můžeš řídit to, na co máš řidičák – u sebe. Takže, pokud ti vydávají nový a starý máš u sebe, můžeš řídit, to, co v něm máš zapsané. Logicky – musíš se jím prokázat při kontrole.

cukrar

nemůžete, pokud nebudete mít u sebe správné oprávnění..