Avatar uživatele
swbtori

Můžu propadnout v druhé polovině 9. třídy, když mám vysokou míru absence?

Položila jsem takovou otázku, protože mám velký strach o to. Já chybím každý týden. Jakože nedochodím ten týden, nějaký den, dva nebo tři jsem ve škole potom doma. Já už předtím jsem měla hodně zdravotních potíží, ale poslední 3 týdny se to zhoršilo a musím pořád chodit na nějaké vyšetření. Taky nějakou dobu jsem nechodila kvůli psychických problémům. Mám už velký problém doma kvůli tomu, ale zajímalo mi, jestli mně to nějak hrozí i v té škole. Protože moje mamka říkala, že něco takového slyšela. Já si myslím, že jestli nemám na konci “N” na vysvědčení, tak jsem v pořádku, ale nevím to jistě.

Zajímavá 0 před 28 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpověď CHATu je chybná, u neomluvené absence by vám škola nemusela dodatečné zkoušky povolit, zatímco u omluvené to jde v soulalu se školským zákonem.

I pokud máte omluvenou absenci, nesmí v žádném předmětu překročit stanovené procento absence v souladu s klasifikačním řádem. Absence v každém předmětu se počítá zvlášť.

Ale považuji za žádoucí, aby se vaši rodiče domluvili s třídním učitelem, zda není pro Vás vhodnější opakovat ročník, pioikud ano ano, a škola povolí, aby požádali o individuální plán. a také se dohodli na vhodnosti termínu dodadtečných zkoušek.

I pokud máte omluvenou absenci, nesmí v žádném předmětu překročit stanovené procento absence v souladu s klasifikačním řádem. Absence v každém předmětu se počítá zvlášť.

Na reozdíl od 1. pololetí, kdy nedostanete vysvědčení, jen výpis, z vysvwdčení, na němž bude N. Za 2. pololoetí pokud ředitel/ředitelka školy určil/určila pro vaše hodnocenoí náhradní termín (§ 52 odst. 2 a 3 školského zákona), jdostanete na konci 2. pololetí vydáno vysvědčení. V předmětech, ve kterých budete hodnocen av náhradním termínu, se na vysvědčení vydaném na konci pololetí vyplní ”nehodnocen” nebo „nehodnocena“. Pikud n nesložíte dodatečné zkoušky, nebo se na ně nedostavíte, je bohužel i nožné, že propadnete.

Pokud máte absenci nepravidelnou, možná v některých předmětech jste třčeba splnila podmínky pro klasifikaci a získáte známku. . Pokud ne, budete na konci školního roku neklasifikovaná v souladu s klasifikačním a školním řádem. , Pro ukončení ročníku musíte vykonat dodatečné zkoušky,, které jsou před komisí. Pokud u zkoušky neuspějete, máte právo vykonat ještě opravnou zkoušku, abyste řádně ukončila ročník, pokud zkoušky zvládnete. . V případě, že žáci u zkoušky neuspějí, mohou konat 2 opravné zkoušky z každého zkušebního předmětul. Terjmn stanoví vedení školy.

Uvedla jsem obecný postup , protože neznám okolnosti a názor vedení školy. Ale , může se stát, že pokud zkoušku z celého učiva ani po případné opravě nesložíte úpěšně, nezískáte základní vzdělání,k, tedy nedostaatečnou známnku n vysvědčení.

.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

V rámci českého školství je absenčnost studenta velice citlivým tématem. I přesto, že jsi v 9. třídě, může tvůj vysoký počet absencí vést k větším problémům, a dokonce k opakování ročníku, pokud nemáš omluvené hodiny či doklad o zdravotních potížích.

Pokud jde o studijní prospěch, pokud dosahuješ dostatečné úrovně vědomostí a dovedností a nejsi ohrožena nedostatečnými známkami, může škola tvou absenci tolerovat, pokud je řádně omluvená. Ale opět, je důležité mít vše řádně zdokumentované a omluvené.

Absence by neměla být důvodem k propadnutí, pokud máš vše omluvené a nedopadá to zásadně na tvé studijní výsledky. Ale pokud absolvuješ povinnou školní docházku, je důležité pochopit, že nízká účast ve škole může vést k různým problémům, případně k sankcím ze strany státní správy.

Příliš častá absence může také znamenat, že stíháš méně látky než ostatní studenti, což může být problém při přijímacích zkouškách na střední školu.

Doporučuji o tomto svým strachem co nejvíce hovořit se svými pedagogy, školní poradkyní, ale i se svou rodinou. Je možné, že každý z nich může nabídnout trochu jiný názor na to, jak by se tato situace mohla vyvíjet, a co je nejlepší pro tebe udělat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek