sowa

Můžu použít Remal plus na natření venkovní zdi?

Na obalu je uvedeno,že je to disperzní nátěr, chci použít na zastřešenou verandu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nedoporučoval bych, Remal je určen do interiérů. Možná, když na něj nebude pršet, tak snad vydrží.

Další odpovědi
Drap

Držet to bude, ale může se to začít loupat pod přímým sluncem, nebo díky vlhkosti smývat. Raději bych volil venkovní barvu.

mosoj

Pokud na to nebude pršet, tak klidně. Osobně bych raději použil latexový nátěr. Je nenasákavý a dá se omývat. Fasádní barva je na zastřešenou verandu zbytečnost.

Jiří Bohumil

Na venkovní povrch bych nedoporučoval. I když je to „disperze“, není určená pro exterier – jak uvádějí ostatní- déšť/slunce.
Když tak ten latexový, pokud by šlo o dřevo, jak uvádí mosoj, nebo v případě zdi/omítky bych raději volil opravdu spíše fasádní barvu.
Škoda zbytečné práce s nekvalitním materiálem při relativní úspoře ceny.