ricco

Můžu pochovat rodinné příslušníky na své zahradě? Jestli ano, co musím vyřídit? Jestli ne, proč?

… děkuji.

Odpovědi
Drap

Teoreticky to už možné je. Musíš však vytvořit důstojné pietní místo, musíš mít na to povolení a nesmíš ničím porušovat zákon o pohřebnictví.

led

Telo nie, ale urnu s popolom myslím, že môžte. Zo skúsenosti viem, prevzala som už niekoľko urien (aj v ČR), že nikoho zo zodpovedných nezaujíma, čo urobíte s popolom v urne, (opýtajú sa, ale je im to šumafuk) pokiaľ ho nerozsýpate na Řípe, alebo na Vyšehrade.
Ale pre istotu si to overte v pohrebníctve.

Hufnágl

Pochovat můžeš, hlavně tchyni, ale tak, aby ji slepice nevyhrabaly.