Klarisa

Můžu odmítnout lékařskou péči?

Byla jsem u komise,aby mi přiznali aspoň částečný důchod,když mám nádor v mozku a omezuje mě v pracovní činnosti.Bylo mi řečeno,že nemám nárok,protože nemám rakovinu.Jsem málo nemocná a psychiatra také nepotřebuji.Roz­hodla jsem se protestovat tedy proti celému lékařskému zřízení a nebudu vyhledávat žádnou lékařskou pomoc,chodit na magentickou rezonanci,ani k psychiatrovi,ani nebudu brát léky,.Někdo by měl konečně něco dělat,nebudu se dívat na to,že ožralci a cikáni berou důchody a nemocní musí riskovat život a pracovat ať je jim zle nebo ne.

Nejlepší odpověď
Greneia

Zdravím … dnešní lékařství je mnohdy skutečně „na draka“, takže Vás plně chápu.
Co se týče Vašeho dotazu .. ano, můžete, je to Vaše věc, zda k lékaři půjdete, či nikoliv. My k lékaři taktéž mnoho nechodíme .. nebyla jsem u našeho lékaře asi 3 roky, řešíme bylinkami.
Co se týče neužívání léků, tam záleží na tom, které léky a na co je užíváte, např. u cukrovky si raději pro ty léky jděte, cukrovka je smrtelná nemoc a jsou i další zdravotní problémy, které se Vám mohou rozjet natolik, že už pro Vás nebude možná pomoc, bude tzv. pozdě.
Je to Vaše riziko, které si musíte nést sama, jste svobodný člověk, můžete se rozhodnout.

Další odpovědi
kapka

S přiznáváním invalidního důchodu to je dnes určitě větší problém, než dříve. Nejste jediná, kdo si může takto postěžovat. A chápu, že to pro Vás je nepříjemná situace.

Pokud mohu něco poradit lidem, kteří u komise uvádějí, co zvládnou a co už ne, je nejlepší vžít se do situace, že činnost, na kterou se ptají, máte dělat třeba několikrát za den. A podle toho uvádět, zda to zvládnete.
Jsou totiž případy, kdy je lidem trapné dělat ze sebe neschopné a před posuzovateli předvedou výkon, který pak týden rozdýchávají, ale jelikož to v daný okamžik zvládli, tak to vede k domněnce, že jsou vlastně v pořádku.
To píši jen tak teoreticky. Neznám přesně Váš případ.

Chodit k lékaři Vám samozřejmě nikdo nemůže nařídit, pokud se nejedná o obecné ohrožení nějakou epidemií infekce a nutnost karantény.
Ale myslím, že tím nikoho nepotrestáte, jen sebe.

BIGFOOT

klariso,to je strašný.zajděte na neurologii
a s tím, že vás neustále bolí hlava a na psychinu aby vám napsali léky.když nebudete chodit po lékařích tak to ta blbá komise nepochopí, že jste opravdu nemocná.nevzdávejte to,vy musíte bojovat a zvítězit nad blbci kteří sou v té komisi.čím víc budete chodit po lékařích tím líp,i když to je pro vás namáhavý a nespravedlivý­.stěžujte si u lékařů neustále na to jak je vám šoufl a za nějakej čas vám ten důchod budou muset dát.s jedním kamarádem to bylo podobný a protože to nevzdal tak má teď plnej invalidní důchod.hlavu vzhůru a odvahu a ne strach,lékaři jsou taky jenom lidi a ne bohové.BIGFOOT
Doplňuji:
klariso,nenech to dojít tak daleko jak píše miroslavst i když má v tom pravdu.to by bylo špatný řešení.BIGFOOT

Zdroj: ZKUŠENOST

Miroslavst

Myslím, že Klarisa nepotřebuje informace o tom, proč a jak má dělat. Její otázka je jasně daná.
Ano, lékařskou péči můžeš odmítnout-jmenuje se to revers. Jednoduše na návštěvu k lékaři již nemusíš chodit, jelikož je to tvé rozhodnutí.
V případě, že by se tvůj zdravotní stav zhoršil natolik, že bys nemohla sama rozpoznat co je dobré a co špatné rozhodne soud. Pokud bys byla např. v bezvědomí, je povinností lékaře poskytnout ti první pomoc a ty jsi povinna strpět veškeré úkony, které ti provádí, ale jen do doby, kdy budeš sama moci rozhodnout, že odmítáš lékařskou péči. V tu chvíli tě lékař upozorní na možné důsledky a toto si nechá stvrdit tvým podpisem.