yves

Můžu odejít ihned ze zaměstnání ze zdravotních důvodů, když jsem na dobu neurčitou?

Odpovědi
Conchus

ano

led

Máte 2 možnosti.
1 – výpoveď zo zdravotných dôvodov, okamžite
2 – preradenie na inú prácu, ktorú zdravotné dôvody nezakazujú.

UnLife

Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže,

  1. podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutí příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce, nebo
  2. zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti

§56 zákoníku práce