independent

Můžu něco vzkázat taxikářům?

Dobře vám tak, vy předražení mafiáni.

Nejlepší odpověď
klumprt

S Prahou je ten problém, že je tam prakticky nekonečný přísun nových zákazníků – turistů. Skoro nikdo se nevrátí a nečerpá stejné služby u stejných poskytovatelů. Takže nějakou svou pověst tam neřeší ani taxikáři, ale ani třeba restauratéři v těch nejexponovanjších turistických pajzlech. Jistě, můžou mít ošklivou recenzi na Trip advisor. Jenže tam to čte jenom zlomek turistů, a navíc bohatě stačí si párkrát do roka změnit jméno.
Dokud za porušení slušných mravů nebudou padat flastry jak kráva a nebudou se brát licence, tak se jen tak nic nezmění.
Obyčejní mimopražští taxikáři mají jakousi částečně stálou klientelu, české ceny a docela tvrdý chleba. Takže většinou, ale jenom pouhou prostou většinou, jsou to slušní podnikatelé.
Ovšem teď se protestuje v Praze. Tam, ať si protestují hovada. Správně by měli začít rovnou krachovat.

Další odpovědi
Kepler

Naprostý souhlas, ale týká se to převážně jen taxikářů ve velkých městech. U nás ve Valmezu je cesta v centru jednotně za 40,– a MHD je zdarma. Taky je to smluvní přeprava bez taxametru a účtenek. A není to zrovna Uber. Přitom mají úsporná malá autíčka co jezdí na zemní plyn a označení TAXI.

dubraro

Vzkázat můžeš, ale pochybuji, že se ti to podaří slušnými slovy.

aliendrone

Za mizernou pověst a praktiky taxislužby v Praze může JEN a JEN magistrát. Že lidé jsou takoví, že využijí každou skulinu v systému – to je normální. S tím nic nenaděláš. Ale – jestli jim to někdo UMOŽŇUJE (přičemž by měl dělat pravý opak), pak je SÁM příčinou.

Korupce na pražském magistrátu je NEPŘEDSTAVITELNÁ (její hloubku jsem sám donedávna hrubě podceňoval) – inu prasokracie v praxi. Taxikáři sami tvoří jen menší část CELKOVÉHO problému a při bližším pohledu bys dost možná zjistil, že dnes jsou taxikáři v Praze spíš obětmi než SKUTEČNÝMI bandity. :D :D :D

kurec

Nebuď tak jednotný na všechny taxikáře každý taxikář je jiný

independent

Kurec, já vím, to je moje rekce na dění v Praze, Klumprt to popsal pěkně.

independent

U nás v Českém Těšíně to taky není až taková hrůza, ale v Praze bych taxíkem nejel.

michalds

Umíš „po našimu“ ?

independent

jo umím