Dee13

Můžu jít na vysokou školu na pedák (obor čj a literatura), když studuju průmyslovku (ITE)?

Pedák
Doplňuji:
A nebude ničemu vadit, že jsem studovala jiný obor?

Nejlepší odpověď
BlackTerry

Pokud na vysoké škole není podmínkou mít konkrétní vystudovanou střední (což většinou tak není, většinou stačí maturita), tak můžeš z jakékoliv střední na jakoukoliv vysokou školu. Mám kamaráda, který studuje fyzioterapii a vystudoval průmku a kamarádku, co má stavebku a studuje medicínu. Tady je spíš problém doučit se všechno, co je potřeba k přijímacím zkouškám na peďák a dohnat všechno, co ti ze střední bude chybět a na vysoké škole bude potřeba.

Další odpovědi
Drap

Ano , po jakékoli maturitě můžeš jít na kteroukoli vysokou školu. Pokud uděláš přijímačky a jsi přijata.