Avatar uživatele
Registrovaný

Můžu jako majitel bytu pronajmout byt novým nájemníkům ve výpovědní lhůtě předchozích a již odstěhovaných nájemníků?

Jsem majitel bytu. Nájemníci se sami odstěhovali do domu a nyní běží výpovědní lhůta. Ještě 2 měsíce. Můžu si do bytu nastěhovat další nájemníky nebo musím počkat na konec výpovědní lhůty, aby z toho nebyly nějaké problémy? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Výpovědní lhůta slouží prioritně k ochraně nájemníka a řádnému předání bytu v původním stavu.
Výpověď, aby byla platná musí mít písemnou formu a lze ji uzavřít i dohodou v průběhu výpovědní lhůty ke konkrétnímu datu.
Pokud se nájemníci již odstěhovali včetně nábytku, tak průkazně byt neužívají a majitel by s ním mohl disponovat po písemném ukončení nájmu ke dni vyklizení.
Pro předání bytu měl být předávací protokol, protože jinak se obtížně prokazuje, zda došlo k poškozením, na něž může být využita případná kauce.
Dalším rozhodným momentem je, do kdy bylo placeno nájemné. Pokud jej přestali platit, bývá to v nájemní smlouvě ošetřeno jako výpovědní důvod.
Čili resumé - poslat písemné ukončení a uzavřít novou nájemní smlouvu. (výpovědní lhůta není dogma, ale ochrana pro obě smluvní strany.)
Bližší - viz odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.penize.cz/obcanske- pravo/235532-vypovedni-lhuta-z -najmu-bytu

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Pokud došlo k předání bytu majiteli, nájemník neplatí za pronájem další platby a předání proběhlo bez vzájemných finančních požadavků a došlo i k záznamu o konečném stavu měřidel energií, není důvod proč by nemohl být byt pronajmut někomu jinému.


Avatar uživatele

Bez ohledu, co tu napsali kolegové - pronajmout byt, který je prázdný po nájemníkovi, jenž se odstěhoval a běží mu výpovědní lhůta, lze. Je však nutno ukončit běžící výpovědní lhůtu k datu, ke kterému bude uzavřena nová nájemní smlouva.
Přeplatek nájemného včetně vyúčtování vratné kauce je třeba vrátit předchozímu nájemníkovi. Nelze mít uzavřenu nájemní smlouvu na stejné období pro dva různé nájemníky, nebo za toto období od obou inkasovat nájemné. Takový příjem by byl z právního hlediska neoprávněným obohacením.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1102
Zlatý mosoj 922
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 332
Zlatý Kepler 272
Zlatý Hlada 257
Zlatý marci1 252
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 238

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.