Rokio

Můžu být za čučení na zásah městkých policistů potrestán a dostat pokutu?

Dnes jsem v Kauflandu viděl, jak se několik minut hádá ostraha s cizinkou. Pak přišli městští policisté ten případ řešit. Já jsem se na to koukal skoro deset minut z dálky (asi 15 metrů, možná více). Ostraha po mě divně pokukovala občas.

Mohl bych za to dostat také pokutu a mohla by být ještě než ta, kterou velmi pravděpodobně dostala ta žena odjinud?

Odpovědi
Justin1

Pokud bys nenarušoval probíhající zákrok, nedělal bys nic protiprávního jenom tím, že bys sledoval zásah strážníků nebo policistů. Pokud vím, museli by strpět i to, kdyby sis je natáčel.

Kazatel

Pokud bys tím mařil výkon, tak jistě, možná by tě mohli i přetáhnout pendrekem.

Spíš by mě zajímalo, kdybys viděl že dochází ze strany měšťáků k bezpráví a třeba by zasahující použil donucovací prostředky na zadrženém tak, až by to ohrožovalo jeho životní funkce, a nedej Bůh by skončilo smrtí, jestli bys mohl být popotahován za to, že jsi jen nečinně přihlížel, stejně jako ostatní čumilové kolem.

marci1

Překlad z arabštiny: Nebyl spáchán žádný přestupek, protože zákon nezakazuje sledovat zásah policie. Policie vás může požádat, abyste odešli. 🙂

Rokio

marci1: Děkuji.

Žolíík

teda marcelko vy jste hodne dobra

Filip84

Ne.