Aditour

Můžou domácí králíci slanou vodu?

Ahoj, mrzne a králikárnu mám venku a bohužel mi zmrzne voda v napáječkách, tak mě napadlo, jestli jim do té vody nemůžu nasypat sůl, pak by ta voda zmrznout neměla. Tak tedy můžou domácí králíci slanou vodu (vodu se solí)? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
quentos

Zkuste se na žízeň napít slané vody, budete mít žízeň ještě větší.

Další odpovědi
anonym

několikrát denně vodu nalít a když zmrzne, tak bude mít chvíli co lízat, nevadí mu to

ReHu

Ne.
Slaná voda je špatně pro zvířata j lidi.
Je potřeba vodu několikrát denně měnit (led za vodu) nebo pořídit vyhřívanou napáječku.
Není drahá.

http://www.he­apco.cz/potre­by-pro-chov-kraliku/napajecky-pro-kraliky/napajecky-miskove/vyhrivana-napajecka-nofrost-pro-kraliky-24v-230v.html?gclid=­CjwKEAiAwZO0BRDvxs_1w-qFnhkSJABo10ggSghUZ­Wau98ywMXUdn1Gh5_F6Vdqg­5dGiosAE9DpwKho­CAovw_wcB

gecco

Pro králíky je přiměřeně slaná voda nejlepší – ale musíš je předtím stáhnout a vykuchat…
😁

ivzez

Souhlasím s Quentosem:
Už jsi někkdy zahnala žízeň osolenou vodou?

A svý králíkům bys takhle ubližovala?
Já bych to viděla na týrání zvířat…

mosoj

Mohou, ale žízeň jim to nezažene !!!

Viz. http://www.driml-napajecky.cz/cz/kra­lici-mysi-cincily/vitaminove-doplnky-mineralni-lizy/solny-liz-pro-kraliky-a-hlodavce-kulaty-s-drzakem-10077.html

ReHu

Můžete zkusit topný kabel, třeba co se dává do terarií a misku postavit na něj.
Napáječka ale je lepší.