Můžete v zaměstnání pít alkohol?

nevím ale už mi to příjde jako vrchol drzosti že ve sněmovně mohou pít alkohol,je to práce a zaměstnání jako každá jiná,nebo se mýlím? vy si v pracovní době můžete dát skleničku vína?

Nejlepší odpověď
led

Zamestnanec, pokiaľ to nemá priamo v náplni práce, nesmie počas pracovnej doby požívať alkoholické nápoje.
Poslanec nie je zamestnanec, je volený, je nad zákon (on ho predsa tvorí) 🙂, pre neho neplatí Zákonník práce.

Další odpovědi
quentos

zatím nás to nenapadlo – nemáme jaksi kdy :{)> ale myslím, že zrovna u sněmovny to je uplně fuk … ať už tam chrápou střízliví nebo ožralí…

anonym

My máme nařízeno vypít denně cca 0´5 l tvrdého.
Kdo normu nesplní,nemá prémie.

Nikdo nesmí,to je jasné.Oni ale,ti naši polobozi mohou dělat a dělají víc věcí.

Miroslavst

Nemůžu, jelikož při práci používám i vozidlo.
Ale i kdybych nepoužíval, stejně to není dovolené.
Jen pro upřesnění uvedu, že alkohol se nesmí požívat na pracovišti, tzn., že pokud po skončení směny si otevřu lahev, porušil jsem ustanovení zákoníku práce.
Sněmovna je asi něco jiného, jak ukazují nejen při chlastu, ale i v jiných věcech.

verka

Jenom jednou! Mě ještě napadlo, jestli zasedání ohledně incidentu je taky v pracovní době?

vecernice

Já bych v podstatě mohla,ale nedám si.Za prvé musím jezdit dle potřeby.A taky bych si nevěřila,když dělám s penězama.Nerada to vidím u zaměstnanců,tak nechci ani já.Jenže ve sněmovně mají asi jiná pravidla i se řidičem a je úplně jedno,jestli jsou na mol,nebo ne,protože výsledný efekt jejich práce je stejný.

Ella

pouze skleničku na Silvestra, aby nám nebylo blbý, že makáme jak šrouby všichni povinně bez výjimky a přitom posluhovali těm co se přišli bavit…