harmonik

Můžete prosím určit rostlinu na obrázku níže?

Je to trvalka, na zimu zatahuje, snáší naše zimy, dorůstá asi 1 m, po odlomení částí roní mléko jako pryšce. Děkuji

Nejlepší odpověď
Annabellee

Díky širšim listům a většímu rozšíření v Česku bych typovala spíš na A.syriaca- Klejichu hedvábnou.
Pozor-je jedovatá, nejvíce oddenky. Smrtelné otravy však nebyly zaznamenány, neboť má silné dávivé účinky, takže je včas vyzvracena. V lidovém léčitelství se často využívala jako dávidlo.

Další odpovědi
dejavu

Klejicha hedvábná – Asclepias syriaca

JájsemRaibek

Jo tak tu mám na zahradě a je to pěkná potvora. Nasadil jsem jednu kytku a asi po dvou letech se mi rozlézá všude-zřejmě pomocí propletených kořenů.
Ale jak se jmenuje, to nevím.

Poklička

To bude možná nějaký drůh Asclepias incarnata.