Spartaboy

Můžete mi prosím poradit, jak mám logicky nebo i vědecky vysvětlit, že není potřeba holit podpaží?

Prý se tam usazuje sůl. Ale když se umývám každý den? Mám strach že když si budu holit podpaží můžou mě chlupy začít víc růst. Děkuji.

Můžete mi prosím poradit jak mám logicky nebo i vědecky vysvětlit že není potřeba holit podpaží?

Nejlepší odpověď
Edison

Navštiv nějaký specializovaný forum pro metrosexuály, kde by ses o těhle věcech pobavil se svými. Potřeba to není. To je prostě základ. Kdyby to potřeba bylo, tak by tam většině lidí nic nerostlo. Každému je úplně ukradený, jestli si holíš podpaží nebo ne. A je to jen tvoje rozhodnutí. Někomu to vyhovuje, někomu ne. Nic jinýho v tom nejni.

Další odpovědi
Iridias

Všimni si, že ochlupení roste na místech kde se člověk potí a dochází ke tření pohybem.
Ochlupení má tento význam: Udržuje klima, také odsává a odvádí pot, umožňují tím i jeho odpar.
Ochlupení také brání odření kůže při pohybu tak, že oddělují třecí plochy a tvoří „kluznou“ mezivrstvu.

elkon

To není potřeba vysvětlovat, příroda to tak nastavila, při běžné hygieně o nic nejde. Chlap, který se holí jinde než na tváři, podle mě není normální.

Drap

Nikdy jsem si podpaží neholil a žiji spokojeně. Nevidím jediný důvod proč se v podpaží holit. Pamatuji doby, kdy se ani ženy neholili a nikomu to nevadilo.

da ny

Místa vlhké zapářky je třeba mýt denně.
1× denně mnohdy nestačí, zejména v letních měsících.
Samec, tedy i muž je vždy více „cítit“, někdo (i rasy) mají pot velmi výrazný, čpavý..
Trčící chlupy lidských „orangutanů“ visících na tyči v MHD, v triku bez rukávů nebo do půli těla nahých. Páchnoucích a čpících, je opravdu „silný zážitek“, pro silné nátury.

Holit se v podpaží, není třeba. Chlupy v podpaží mají funkci ochrannou (jako každé ochlupení).
Stačí jen dodržovat pravidelnou osobní hygienu, výměnu prádla, případně
Chlupy přistřihnout. Popřípadě použít krystal deo.
https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/chlupate-telo-je-podle-lekaru-zdrave.A150421_172­930_zdravi_haa
https://www.e­mimino.cz/dis­kuse/chlupy-v-podpazi-laser-65475/

zjentek

Ženské??? TO NEJDE!!! Zvláště pak VĚDECKY tywoe, tak to JAKO VŮBEC! A logicky? No TVL no koment, sorry jako.

Říká ti něco pojem MARNÝ BOJ anebo životní situace, kdy PROSTĚ NEMŮŽE BÝT po tvým? Tak navázat vztah s neoholeným „tamtím“ a vlastně vším okolo je jednou z nich. (;

Funna

co řešíš, nutí tě snad někdo holit se?…
u ženských je to jen čistě estetická záležitost a pokud jí to nevadí „veřejné pohoršení“, nikdo ji za neoholení neodstřelí, ale to se klidně může časem změnit a houští v podpaždí bude cool…
a u chlapů je to jen na nich, zda jsou budou chlupatí, nebo oholení, tohle asi nikdo neřeší, snad jen kulturisté a jim podobní…

Pepa25

da ny: není pravda, že mužský pot je více cítit – je více cítit pouze ženám. Mužům zase připadá agresivnější ženský pot.