fandosaurus

Můžete mi pomoci s výpočtem doplácení DPH u zboží z Ciziny…

Dobrýden rád bych si objdnal něco z honkongského obchodu DealExtreme na serveru Lupa.cz.. jsem se dočetl že zásilky do 22 eur jsou osvobozeny od dph a cla , a zásilky do 150 od cla.. také jsem se dočetl že hodnota DPH jse vypočítavá z Hodnoty zboží+dph+cla(to se mě netýká že ??).. takže když je poštovné zdarma a hodnota zboží je 22,25 [případně 30,42 Euro(roz­hoduji se mezi 2 druhy zařízení)] a DPH z Elektroniky je 10 procent.. vypočitá se hodnota 22,25 : 10 procenty ?? Nebo jinak děkuji za odpověd

Odpovědi
anonym

No – trošku v tom tvém´vylíčení´ tápu…
Je-li cena zboží do 22 € neplatíš DPH ani clo…
Nad 22 €, ale do 150 € platíš DPH.
Nad 150 € platíš DPH i clo.
___
Základní sazba DPH je 21% (netuším, jak jsi přišel na 10 %) a protože si nemyslím, že by zboží, které chceš objednat, spadalo do sazby snížené (která je, mimochodem, 15%), počítej s tím.
___
Jak se vypočítá určité % z dané částky snad umíš.