sedricek1

Muzeme se nejak branit proti sousedce, ktera nas omezuje na nasem vlastnim pozemku?

Dobry den, mam problem tykajici se nasich sousedu, jedna se o to, ze pani sousedka pokud v 22:00 nevidi, ze bychom byli doma, ale jsme stale na zahrade a hlavne, kdyz se treba griluje, na nas krici, pouziva nadavky, a v nejednom pripade nas skropila hadici, kdyz jsme odmitli uhasit gril. nereknu kdybychom byli hlasiti nebo hralo radio, ale ani jedno se nedelo a jen sme si povidali v 2–3 lidech, nikdy tam vice lidi nebylo, da se s tim enco delat? Uz sem zkousel se se sousedkou domluvit po dobrem, ale neni to realne. dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
elkon

Použijte vyšší oplocení, aby na vás neviděla. Je možné koupit zástěny (např v OBI), jsou to dřevěné rámy s přišroubovanými pásy opracovaného dřeva. Velikost je 180×180cm. Vypadá to dobře. Můžete je třeba našroubovat na stávající oplocení (pokud je dřevěné).

Další odpovědi
nyjono

Také si myslím, že by stálo za to pořídit vyšší a neprůhledný plot.
Dnes jsou už k dostání i celkem vzhledově pěkné možnosti.
Sousedi mají vysoký plot z Ditonu. Další mají plechové díly porostlé přísavníkem.

Pepa25

V takových situacích někdy pomůže se na problém podívat očima druhého. O co jí jde? Pokud opravdu startuje až po 22 hodině není problém opravdu v rušení nočního klidu?
P.S. Zkropení hadicí na vlastním pozemku je opravdu hodně přes čáru, to si nikdo nemůže dovolit, to bych zdokumentoval nebo řešil před obecní policii.

yuko

Jo, bejvavalo, to jsme sedavali u ohne az do rano, zpivalo se, hralo na kytaru, harmoniku, pilo se, jedlo se a nikomu to nevadilo. V noci nebo k ranu jsme ohen uhasili a slo se spat. Sousedka se asi boji, ze muze vzniknout pozar, tak chce mit jistotu, nez jde spat, ze jste s grilovanim skoncili. S tim byste asi neuspeli. Ale nemela by vam nadavat, kricet na vas atd. Vse zalezi na domluve. Kdyi davno jedna sousedka na chate palila travu behem dne a v lete. A my jako decka na to koukaly, behem chvilky zacalo horet, to se sebehli vsichni sousede, sprdli sousedku, co sili a nastesti jsme spolecnymi silami pozar uhasili. Takze se domluvte a od 22 hodin uz jen jezte a pijte. Pak me napada – mozna by si dala kousek grilovaneho masicka 🙂

Edison

V takovývh případech „napadení“ zavolat obecní policii. Přinejmenším aby to bylo zaznamenáno. Jinak může jít i o přestupek ze strany sousedky proti občanskému soužití. Musíte ovšem být velmi silní v kramflecích.

Margarita

…no, nevím, ale domnívám se, že po 22.00 hod. by měl být opravdu klid. Pokud se chcete bavit, tak na to upozorněte sousedku a třeba to vyjde. Jiné řešení není. Anebo prodat barák a koupit někde jinde? Jak je stará, třeba dlouho nevydrží…

sedricek1

nic z vyse uvedenych veci nefunguje protoze sousedce nejde o svetlo nebo ohen ale o to ze po nocich chodi po sve zahrade a pravdepodobne posilnena alkoholem nebo prasky se nudi a jakmile je po 22 hodine tak po nas jde do te doby nez dosahne sveho.

anonym

jak víš že nic nefunguje když jedna z rad byla zvýšit plot, ty už si ten plot zvýšil a zjistil že to nefunguje ?

anonym

jak se říká sejde z očí, sejde z mysli, pokud vás ze zahrady neuvidí a jak sám říkáš ani neuslyší, nemá snad důvod po vás startovat a zaměří se na ty sousedy se kterými sdílí plot nižší…