simonka

Můžeme dostat 3měsíční zkušební dobu u nové agentury, když jsme u původní měli smlouvy na dobu neurčitou?

převzala nás nová agentura v předchozí jsme měli pracovní smlouvy již na neurčito a dostali jsme též smlouvy na neurčito ale s 3měsící zkušební dobou, domníváme se, že bychom zkušebku vůbec neměli mít. děkuji

Nejlepší odpověď
Shef

hold pracovní zákoník je pevně daný,převzala vás jiná agentura,tudiž jiný zaměstnavatel,dal vám nové smlouvy tudíž se vztahuje jeho právo zkušební lhůty,žel je to tak.

Další odpovědi
ivzez

Nemůžete „dostat“ pracovní smlouvu ani zkušební dobu,
ani jedno Vám nikdo nemůže dát.

Pracovní smlouvu i zkušební dobu lze pouze sjednat.
Jestli jste podepsali nové pracovní smlouvy se zkušební
dobou, sjednali jste si obojí DOBROVOLNĚ.

mojitek

.nemá cenu,smazal jsem odpověď

ivzez

Co přesně znamená „převzala nás jiná agentura“?

Jestli šlo o přechod práv a povinností, převzal nový majitel původní agenturu včetně zaměstnanců a stávajících pracovních smluv. Pracovní smlouvy platily dále, nebylo nutné uzavírat nové. Nový majitel mohl zaměstnancům nabídnout uzavření nových smluv, ale zaměstnanci nebyli povinni nic nového sjednávat (nemuseli na návrh zaměstnavatele přistoupit a podepisovat nové pracovní smlouvy).