patrikkkortu

Muže zmrzlina způsobit nachlazení/anginu?

Odpovědi
www

Ano, u někoho může a dokonce může anginu (v počátcích) i zastavit !
Zkušenost 😁
Doplňuji:
Aby došlo k tomu onemocnění uvádí se, že hlavní vliv má prudká změna stavu organismu, tedy např. když je člověk zpocený a uřícený, hned na to zhltá větší množství zmrzliny, v tom případě mohou být různé následky.

anonym

Samozřejmě…
Záleží na množství…
:-O
Co myslíš – můžeš se v chladu podchladit???
Třeba ve vodě 10–12°C? – jistě, v takové vodě není problém zemřít.
A přesto ji (i chladnější) krátkodobě bez problému ´přežije´ každý zdravý člověk – třeba v bazénku sauny.

ivzez

Nachlazení ano,
angínu ne.

briketka10

I když dnes považujeme angínu za banální
onemocnění mohou nás bolet mandle.
Od těchto bolestí uleví cucání kostek ledu,
chladné nápoje nebo zmrzlina.