Avatar uživatele
Akzeret

Může změna jídelníčku vyvolat prudké změny nálad?

2 týdny zpátky jsem kvůli zdravotním potížim (kvasinky a podobné svinstvo) změnila jídelníček – přestala jsem ze dne na den jíst sladké, na kterém jsem byla téměř závislá. Hned 2. den protikvasinkové diety jsem začala být nervní, naštvaná na všechno, všechno a všichni mě vytáčeli do vrtule, stačilo mi málo. Statečně se držím, už 2 týdny jsem do sebe nedostala bílou mouku a cukr, ale ta náladovost je strašná. Chvíli jsem ok, pak, z ničeho nic, během minuty, jsem protivná, někdy na okolí až hnusná. A strašně mě to štve!
Jak zabránit náladovosti? Může to být tím, že jsem jídelníček změnila ze dne na den?
Ještě dodám, že mě opravdu vytočí všechno (ale jen chvilkama) – zjistím, že doma došla skořice, narazím rukou do skříně, zkrátka věci, které jindy přecházím…
Jsem z toho už zoufalá :(
Doplňuji:
barbakan – přesně jako můj tatínek! :D
zzzzz – Já to právě po ATB mám, měla jsem černý kašel :D K původní stravě se v podstatě vrátit nesmím, protože s původní stravou by se vrátily i potíže. Dietku jsem si nařídila do prázdnin, pak už prostě maximálně jednu sladkost denně zařadím, je to nekonečné :) Ale na druhou stranu bych řekla, že si začínám zvykat. Tělo pochopilo, že sladké nebude, a už ho ani nevyžaduje – zaplaťpánbůh! Tak třeba už to do budoucna bude 1 sušenka za týden. Nejhorší bude se udržet, ale až si vzpomenu, jaké trápení jsem měla předtím, tak těžké to zase nebude ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, zzzzz před 3660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Jo, to je normální, viz dopamin.
Doplňuji:

https://www.go­ogle.cz/search?q=cu­kr+AND+dopamin&oq=cu­kr+AND+dopamin&aq­s=chrome.0.57j62­.3158j0&source­id=chrome&ie=UTF-8

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

U mne určitě. Kdyby mi někdo dal krupičnou kaši místo bůčku, tak se s ním do konce roku nebavím!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Já bych bez čokolády vraždila.

To musíš už dodržovat navždy, nebo jenom po dobu léčby? Jak dlouho ta léčba trvá? Je to prý z antibiotik, ty tělu odbourají látky, které zabraňují přemnožení kvasinek. ☹ Antibiotikům se obloukem vyhýbám. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ano, náhla změna jídelníčku může vyvolat změny nálady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tutu2000

ano mám praxi když jsem jsi chtěla změnit jídelníček a změnila byla jsem taková více otravná a nudná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Každá strava je bohatá na jedny složky a jiné se v ní nenacházejí. Tím pádem ti to rozhodí organizmus. Sníží se ti koncentrace cukru, cukr – sacharidy dodávají energii pro mozek. Odbourávání jiných potravin, trávení probíhá jinak. Od daného pocitu , hladu, nasycení, bolesti břicha, plynatosti a jiné, se určitě ovlivní nálada. Sladkosti , nebo ovoce okamžitě dodají energii, ale za úkor přibírání. Kdyež máš hlad, tak tě vytočí to, co by tě nasyceného ani nezaujalo. A změna jídelníčku, to je vlastně určitý stav organizmu. NEdiv se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brawldawe

Jo , jednou budeš zvracet a zase se smát.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ZZZZZ: Taky tvrdím, že nejlepší antibiotikum je slivovice (případně s medem)…
;-D

před 3661 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Valašská .-))) aj bez medu .-))

před 3661 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

mowla, to máš pravdu, ale po tomto antibiotikum nesmíš alkohol, víš to ?

před 3661 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek