Akzeret

Může změna jídelníčku vyvolat prudké změny nálad?

2 týdny zpátky jsem kvůli zdravotním potížim (kvasinky a podobné svinstvo) změnila jídelníček – přestala jsem ze dne na den jíst sladké, na kterém jsem byla téměř závislá. Hned 2. den protikvasinkové diety jsem začala být nervní, naštvaná na všechno, všechno a všichni mě vytáčeli do vrtule, stačilo mi málo. Statečně se držím, už 2 týdny jsem do sebe nedostala bílou mouku a cukr, ale ta náladovost je strašná. Chvíli jsem ok, pak, z ničeho nic, během minuty, jsem protivná, někdy na okolí až hnusná. A strašně mě to štve!
Jak zabránit náladovosti? Může to být tím, že jsem jídelníček změnila ze dne na den?
Ještě dodám, že mě opravdu vytočí všechno (ale jen chvilkama) – zjistím, že doma došla skořice, narazím rukou do skříně, zkrátka věci, které jindy přecházím…
Jsem z toho už zoufalá :(
Doplňuji:
barbakan – přesně jako můj tatínek! :D
zzzzz – Já to právě po ATB mám, měla jsem černý kašel :D K původní stravě se v podstatě vrátit nesmím, protože s původní stravou by se vrátily i potíže. Dietku jsem si nařídila do prázdnin, pak už prostě maximálně jednu sladkost denně zařadím, je to nekonečné :) Ale na druhou stranu bych řekla, že si začínám zvykat. Tělo pochopilo, že sladké nebude, a už ho ani nevyžaduje – zaplaťpánbůh! Tak třeba už to do budoucna bude 1 sušenka za týden. Nejhorší bude se udržet, ale až si vzpomenu, jaké trápení jsem měla předtím, tak těžké to zase nebude ;)

Nejlepší odpověď
bolak

Jo, to je normální, viz dopamin.
Doplňuji:

https://www.go­ogle.cz/search?q=cu­kr+AND+dopamin&oq=cu­kr+AND+dopamin&aq­s=chrome.0.57j62­.3158j0&source­id=chrome&ie=UTF-8

Další odpovědi
anonym

U mne určitě. Kdyby mi někdo dal krupičnou kaši místo bůčku, tak se s ním do konce roku nebavím!

zzzzz

Já bych bez čokolády vraždila.

To musíš už dodržovat navždy, nebo jenom po dobu léčby? Jak dlouho ta léčba trvá? Je to prý z antibiotik, ty tělu odbourají látky, které zabraňují přemnožení kvasinek. ☹ Antibiotikům se obloukem vyhýbám. ☹

Lamalam

Ano, náhla změna jídelníčku může vyvolat změny nálady.

tutu2000

ano mám praxi když jsem jsi chtěla změnit jídelníček a změnila byla jsem taková více otravná a nudná

Kelt

Každá strava je bohatá na jedny složky a jiné se v ní nenacházejí. Tím pádem ti to rozhodí organizmus. Sníží se ti koncentrace cukru, cukr – sacharidy dodávají energii pro mozek. Odbourávání jiných potravin, trávení probíhá jinak. Od daného pocitu , hladu, nasycení, bolesti břicha, plynatosti a jiné, se určitě ovlivní nálada. Sladkosti , nebo ovoce okamžitě dodají energii, ale za úkor přibírání. Kdyež máš hlad, tak tě vytočí to, co by tě nasyceného ani nezaujalo. A změna jídelníčku, to je vlastně určitý stav organizmu. NEdiv se.

brawldawe

Jo , jednou budeš zvracet a zase se smát.

anonym

ZZZZZ: Taky tvrdím, že nejlepší antibiotikum je slivovice (případně s medem)…
;-D

zzzzz

Valašská .-))) aj bez medu .-))

anonym

mowla, to máš pravdu, ale po tomto antibiotikum nesmíš alkohol, víš to ?