verka

Může žena v domácnosti dávat dítě do školní družiny?

Má placeno soc. a zdrav. a proto prý musí dítě chodit domů. Nevíte jak to je? Dík.

Nejlepší odpověď
anonym

do školní družiny můžou chodit děti zaměstnaných rodičů aby nebyly doma sami,tak to bylo aspon v naší škole děti matek na md nebo v domáctnosti nebrali

Další odpovědi
standa

Ano, za zmiňovanou ženu (tj. osobu bez zdanitelných příjmů), může být plátcem zdravotního pojištění stát za podmínky:

  • jedno dítě do 7 let, 2 děti max. do 15 let
  • v mateřské škole či družině mohou být tyto děti max. 4 hodiny denně

Odpověď nalezneme v ustanovení § 7, odst. L zákona č.48/1997 o veřejném zdravotním pojištění.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/vzp/cast2­.aspx