Alesh

Může zaměstnavatel poskytnout výhodu jen části zaměstnanců na základě jejich pohlaví?

Diskriminace je zakázána. Jsou ale nějaké výjimky, týká se to třeba matek v určitých situacích. Může ale třeba obecně ženám dát nějakou výhodu, např. den dovolené navíc? Je to legální?

Odpovědi
Pepa25

Diskriminací resp. porušením rovného zacházení není vyrovnání hendikepu či předcházení nebo vyrovnání nevýhod, např. pokud tělesně postiženému umožním používání nákladního výtahu, který jiní používat nemohou apod. Viz § 16 odst. 4 Zákoníku práce resp, antidiskriminač­ní zákon.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p16

Drap

no, myslím, že legální to je.