HZK

Může zaměstnavatel nařídit očkování?

Může mi zaměstnavatel nařídit očkování proti Covidu a vyhodit mě, pokud odmítnu?

Odpovědi
Pepa25

„Vakcínu po zaměstnancích vyžadovat nelze, očkovaní lidé mohou ale získávat různé výhody“
V článku je to podrobně popsáno z různých úhlů:

Zdroj: https://archiv­.ihned.cz/c1-66860690-vakcinu-po-zamestnancich-vyzadovat-nelze-ockovani-lide-mohou-ale-ziskavat-ruzne-vyhody

elkon

Pokud je to v zájmu firmy, kde hrozí nákaza dalších lidí tak ano.

Alesh

Podle mě jen u určitých profesí, např. pokud jsi voják z povolání, tak to dostaneš rozkazem.

Ametyst

To je v této bouřlivě době denodennich změn pravidel otazka pro právníky.

Matox8

Oficiální ne, ale kdo ví, že jestli pak „náhodou“ nedostaneš výpověď kvůli něčemu jinému

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.