Terisek

Může za mě někdo z rodiny vyzvednout balík na poště?

Jedu na dovolenou a má mi v té době přijít balík, může ho za mě vyzvednout např. mamka?

Nejlepší odpověď
jendahun

Musí mít „Průkaz příjemce“. Vyřizuje se to na poště,myslím za padesát korun a platí pro až šest osob.Platí to pak pro všechny zásilky,kromě zásilek určených výhradně do vlastních rukou adresáta.

Další odpovědi
Bublinnka

Ano může, musí mít ale tzv. průkaz zmocněnce, který si necháte vystavit přímo na poště (maminka tam musí být s vámi kvůli podpisu). Stojí 50 Kč.

pokazdejinak

ideálně, kdyby mohla být maminka doma až ten balík dorazí – pokud není do vlastních rukou, tak jí ho na adrese bez problémů předají… pouze pokud pro něj bude muset na pobočku, neobejde se bez toho průkazu

Frckar

Může, ale musí mít nějaký dokument, snad zmocnění, že může přebírat zásilku za tebe s tvým podpisem.