sepak

Dá se převzít balík z pošty bez OP?

Může se Převzít balík na dobírku když dotyčný nemá občanský průkaz? (Kromně pomoci rodičů)

Nejlepší odpověď
Arne1

Pas ho může nahradit. Snad i řidičák.

Další odpovědi
nyjono

Na poště ani u domu mi zásilku, ani na dobírku, bez OP nepředají.
Bez OP mi zásilku předá přepravní firma, např. PPL, GEIS, GLS apod.

A , ano, potvrzuji Arne1, OP lze nahradit jiným platným dokladem s fotografií.

jáára

Dá se ledasco. I vybrat peníze ze složenky. Je na to hack, ale to je individuální záležitost. není potřeba žádný doklad.

Jiří Bohumil

Balík „do ruky“ i „dobírku“ při doručení poštou i dalšími dopravci (z e-shopu) do místa bydliště předají i bez OP, pouze proti podpisu do tabletu.
Na poště pouze s OP. Jestli s jiným dokladem (viz Arne) snad také možno.

led

Môže jedine na Identifikačný preukaz s fotografiou vydaný oficiálnymi štátnymi orgánmi.
OP, pas, vodičský preukaz, služobný preukaz Polície ČR, Armády ČR…

dubraro

Ano, pokud tě pošťák osobně zná.