Tom 25

Může učitel nosit náušnice?

Mám propíchlé levé ucho a zároveň bych chtěl být v budoucnu učitelem. Může učitel (muž) nosit náušnici, popřípadě víc náušnic nebo roztáhlý lalůček (třeba plug)?
Myslím tím, jestli se to nelříží s nějakým dress code.
Učitel bych chtěl být na druhém stupni ZŠ.

Nejlepší odpověď
Edison

Dress code určuje zaměstnavatel. Zde je to tedy vcelku nesmyslná otázka, neb neexistuje zákon, který by to zakazoval.

Další odpovědi
Dochy

Nepovažuji to za vhodné, ale zakázané to asi nebude.

led

Učiteľ na škole musí byť vzorom aj vo vizáži. Spôsob obliekania pedagógov špecifikuje zamestnávateľ. Aj na základných školách platí spoločenský „Dress code“. Otázka šperkov – nemali by byť také, ktoré žiakov odvádzajú od učenia, hlavne tých starších v puberte.

Drap

Na většině škol může.

Mc Merkurion

… je přeci genderová rovnost, proč by teda muži nemohli, když ženy mohou !!!

kratke-saty

Teoreticky asi může- ale mě jako rodiči by se to teda rozhodně nelíbilo.