Horryk

Může si každý psát, co chce?

Mám jednu otázku. Jeden můj spolužák si píše do sešitu známky žáků. Jednomu žákovi to už vadí, ale on s tím nechce přestat. Říká, že to má jen pro sebe. A tak se ptám, jestli si v tomhle státě může psát každý, co chce (třeba ty známky), anebo jestli je to nějak omezeno.

Nejlepší odpověď
Rokio

Každý si může psát co chce, pokud si to píše pro sebe a nikde to nezveřejní.
zdroj: zástupce ředitele OA, kde jsem se učil

Další odpovědi
anonym

To bude šikovnej kluk zřejmě. Nejen že si dělá evidenci vlastních výsledků, ale pracuje i na rámcové statistice třídy, možná ho zaujala možnost své studijní výsledky rodičům prezentovat nikoliv jako číslo 1–5 ale jako umístění ve třídě případně na pomyslném stupni vítězů každého předmětu. Možná si chce jen udělat statistiku pravděpodobnosti s jakou budou kvůli horšímu průměru celé třídy vypisovány speciální opravné písemky 🙂 … no vůbec by mě asi spíš zajímalo proč to eviduje než abych se mu v tom snažil bránit, nic zlého na tom nevidím.

Dochy

V zásadě si dělá jen poznámky o tom co sám vidí a slyší. Dokud to nezveřejní s nějakými osobními informacemi bez svolení dotyčné osoby, nedělá nic nezákonného.

elkon

Záleží co a kam. A pokud jsou ty známky dostupné veřejně, nevidím problém.

hapiky

Ono je také důležité, jak ty informace o známkách získává.

anonym

každopádně mu doporučte, že pokud ta data chce kdekoliv publikovat měl by je nejdříve anonymizovat, tzn. Elišku Horákovou zakodovat pod jménem Lotosový Květ, a podobně … pak to bude v pořádku 🙂