Anonym012

Muze se uchytit programator se zakladnim vzdelanim?

Umi programovat, vse, co firma vyzaduje, ale ma jen zakladni vzdelani.

Nejlepší odpověď
mzm

Jestli to umí a dokáže se rychle naučit další věci, taky nevidím problém.
Otázka je, jestli to skutečně umí, nebo si to jen myslí…

Další odpovědi
jáára

Proč by ne.

Dochy

Teoreticky ano, pokud opravu umí. Ale při přijímacím řízení je hodnocen potenciální přínos pro firmu několika lidmi ze známých informací. A kolonka „vzdělání: základní“ zrovna u pozice, kde se předpokládá zejména duševní činnost moc optimisticky nevypadá.

dubraro

Může, a není to ani tak výjimečná situace. Tvořiví programátoři někdy špatně snášejí oficiální vzdělávání.

dalie

Určitě může. Ale v životopise uvedené pouze základní vzdělání není dobrá vizitka a pravděpodobně odradí k pozvání k pracovnímu pohovoru. Lepší cestou by asi bylo nejprve začít pracovat sam na sebe na ŽL a vybudovat si nějaké jméno, získat reference. Pak pracovní nabídky přijdou samy 🙂

replicator

Jako programátor napíšu, že s největší pravděpodobností ne.
Dokonce ani ne s maturitou, dobrými referencemi atd. To není jen můj názor, ale názor lidí, kteří pracují na úřadu práce.
Nebudu tu psát knihu jak to v ČR chodí s touto pozicí.
Je to prostě nezajímá, spíš sbírají životopisy a „kradou“ technologie jinak by nemohli pořád psát mně, který umí perfektně desítky jazyků, že neumím html :D.

Ale zase je nutné brát moje zkušenosti s rezervou, kdo by chtěl nějakého knihomola a možného elitistu, ktérý má sice schopnosti, ale nikdo mu v týmu nebude rozumět.

Také chci ještě dodat, že pokud programování baví tak to nedoporučuji jako práci. Já programoval celý den doma a pak v práci a často mi praskaly žilky v oku a jiné zdravotní problémy a ono to s věkem bude čím dál horší.

Petr1491

Vzdělání již není to, co bývalo. Dříve když měl někdo Ing. atd., byl pan někdo, teďka se akorát stačí naučit na pár testů, na googlu sehnat informace na bakalářku a je to hotové. Ovšem jakmile člověk dojde se ucházet o práci, musí ukázat, co umí, a to je už pak titul k ničemu. (samozřejmě ne všude)