dust8

Může se smart TV při bezmyšlenkovytém brouzdání po internetu i zavirovat?

Lze se pak virů i nějak zbavit nebo je pak po TV?

Odpovědi
Edison

Já myslím, že u tej androidí bych to asi nevyloučil. Faktem je, že i jiné přístroje, třeba i fotoaparáty mají androidí jádro.

anonym

Velmi nepravděpodobné. Samozřejmě že v rámci Android TV platí stejně jako u telefonů a tabletů s tímto OS že mají implicitně vypnutou možnost instalovat software z nedůvěryhodných zdrojů (tedy pokoutně stažená APK) a pokud toto zabezpečení nezrušíte máte relativně velmi bezpečnou platformu protože jakoukoliv hrozbu po objevení ihned google play odstraní automaticky. Nezapínejte instalaci z nedůvěryhodných zdrojů a nestane se vám to.

Musel byste v tom browseru kliknout na nějakou vábničku, ta by vás donutila stáhnout nějaké APK vy byste musel vypnout zabezpečení, povolit nedůvěryhodné zdroje, nainstalovat tam APK/vir a to byste musel být opravdu velké jelito 🙂 abyste něco takového dělal. A i pak byste vir velmi jednoduše mohl sám odstranit tím že byste příslušné APK zase odinstaloval, rozhodně by to vaši TV nepoškodilo nenávratně.