Klára

Muze se pit voda z kohoutku, aniz by to vadilo?

Bezne piju vodu z kohoutku a problemy nemam. Ale chci se radeji zeptat, jestli to necemu vadi nebo je to nezdrave treba kvuli chloru?

Nejlepší odpověď
Lencis

Pokud se jedná o kohoutek napojený na běžný rozvodný systém zdravotní nebezpečí nehrozí, přesto se tato voda nedoporučuje pro děti. Případně se doporučuje vodu převařit. To že je někde kohoutek však neznamená že je napojen na zdroj pitné vody. Takže vodu z kohoutku ano, ale je důležité znát zdroj.

Dalším problémem však může být ještě cesta, přesněji cesta od zdroje do kohoutku. Nemluvím teď o vyjímečných případech nějakých havárií, ale o zanesení trubek ve kterých může být i hniloba a pod. taková voda pak může mít zvýšenou bakterku (tedy má nějaké zárodky živočišného původu), taková voda může způsobit např. průjem apod…

Rozbor vody může udělat vaše nejbližší hygienická stanice 😉

O tom jestli je zdravá balená voda či nikoliv by mohla být dlouhá diskuze, takže raději se do toho pouštět nebudu 😁

Další odpovědi
Nuk nuk

Záleží na lokalitě, kde bydlíš, pro větší jistotu bych se optala u dodavatele vody, v místě bydliště nebo u místní hygienické stanice.
Nicméně, pro většinu území naší republiky platí, že voda z vodovodu je z hygienického hlediska dokonce vhodnější pro pití než voda balená. Jendak proto, že z plastových PET lahví do vody unikají oxidy materiálu, z něhož je lahev vyrobena, ale hlavně proto, že narozdíl od balené vody, prochází vodovodní velmi častými a přísnými kontrolami, ať už z kvůli množství chloru tak kvůli ostatním potenciálně škodlivým látkám.

jarčáč

Taky bych moc nepouštěl do toho, jestli je balená voda horší či lepší kvality.to záleží na mnoha okolnostech.Nap­říklad je pravdou, že PET láhve do vody uvolňují látky, které našemu zdravý moc neprospívají, ale jsou v nepatrné míře, takže záleží na čase,kdy byla voda zabalená…radši zůstanu u toho, že baléná i voda z kohoutku jsou přibližně stejné kvality.To mi přivádí na myšlenku, že voda z kohoutku je daleko ekologičtější.
bávíme se o studené vodě z kohoutku. Z teplou vodou je to podstatně horší a proto by se neměla pít.

Zdroj: http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=270

blesk26

Ono asi záleží v které lokalitě bydlíte, ale myslím si, že problém s vodou z vodovodu už nikde není. Já jí také běžně piji a problémy nejsou. Naopak si myslím, že je stejně kvalitní jako voda balená. Tu přeci taky musí nějak čistit :)

smoulolinka

Teče-li Vám z kohoutku PITNÁ voda, není nejmenší problém. Tato musí být pravidelně kontrolována a tak je zaručena její nezávadnost. Naopak voda v PET lahvích často kontrolována není a může tak být mnohem méně kvalitní než ta, co Vám teče z kohoutku

Michal

Ano,voda,kterým je zásobeno obyvatlstvo je ve většině případů nezávadná.ChlÓr z vody vyprchá.Máte-li strach ,nechte vodu odstát.

Carolin

Určitě, obecně ale platí, že s vyšším počtem obyvatel místa klesá kvalita vody – kvůli rozvodům, záleží tedy na tom, odkud jsi. řiď se chutí té vody, kamarádka v Praze používá „odchlorovací konvici“ – příjemná a cenově dostupná záležitost, ve které vodu z kohoutku necháš jen volně překapat…

Dandi

Pokud Vám teče pitná voda tak by neměl být žádný problém. Ale zkuste si zjistit od které vodárny berete vodu a tam zjistíte co vše voda z vašeho kohoutku obsahuje… Vždy musí splnovat určité limity takže se nemusíte bát že by byla nějak závadná.