mosoj

Jak poznáte počet balení léku na receptu ? Kontrolujete to ?

Dovedete si zkontrolovat kolik balení léku vám napsal váš lékař, umíte latinsky ?
Již několikrát jsem přistihl lékárníka, že mně nevydal napsaný počet balení. Naposledy dnes, kdy místo tří balení mně bylo dáváno pouze jedno. Z chování magistry po upomínce, bylo zcela jasné , že o tom ví.
I takto se dá vydělávat. Ne vždy vám lékař řekne kolik píše balení léků.

Jednou jsem se na to zeptal na pojišťovně a bylo mně naznačeno, že mně to může být jedno, když to neplatím.
Šmejd kam se podíváš.

A výpis z vaší pojišťovny. Viděli jste někdy ? Já ano a nestačil jsem se divit. Hlavní důvod proč lékaři nechtěli IZIP.

Nejlepší odpověď
marci1

Na receptu musí být vždy napsán počet balení římskou číslicí a v závorce latinsky. Kontroluji si to, ještě se mi nestalo, že by by mi bylo vydán menší počet, než je na receptu. 🙂

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/administra­tiva/lekarske-recepty-opakovane-recepty-doba-platnosti-nalezitosti-zkratky-vyjimky

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pamatuji si, že švagr – výtržník si napsal na recept 2× :DDD
Stejně dostal jedno balení.
Jinak to píšou duo, tree atd.
Myslím, že pokud ti vydají místo dvou jen jedno balení, tak asi vyúčtují jen to jedno, ale to druhý můžou mít na kšeft bez receptu. Jinak jim je to k ničemu.

Kepler

Já bohudík s šizením na tento způsob zkušenost nemám. Zřejmě proto, že se vždy zeptám lékaře, kolik balení by mi mělo být vydáno. Zatím mi to vždy sedělo.

ronja

Mně se zase stává, že mi doktoři pravidelně píší 4 balení léku X, ale v lékárně mi opakovaně vydávají o jedno balení míň – s odůvodněním, že při předepsaném dávkování mi prý nesmějí vydat více než dávku na 3 měsíce, tj. 3 balení. „Bojuju“ s tím nešvarem už cca 2 roky, ale je to marný, je to marný…je to marný. Lékaři jsou tu zřejmě jen od toho, aby lék předepsali, ale o limitech a nařízeních pojišťoven vědí jedno velký prd (a běda těm drzounům pacientům, co se odváží jim do toho pindat. 🙂

MobilManiak

Hm, doktor mi to vždy říká, ale ještě si to kontroluji, což u většího počtu je kolikrát sranda.

marci1

Výpisy z pojišťovny jsou u mě v pořádku ( nejsem lékař ani zdravotnický pracovník), ale uznávám že je vše možné a proto by si měli lidé nechávat posílat výpisy ze ZP a kontrolovat je.

da ny

Známá z Prahy před 3 lety zjistila z výpisu neoprávněné vykázání výkonů a léků na své RČ a na tamní VZP ji upozornili, že z „jejího to neteče“, tak ať se nestará…

mosoj

Takže stejná zkušenost, jako moje !!! Šmejd kam se podíváš.