kapka

Jak často se stává, že z vodovodu teče závadná voda?

Už jste o tom někdy v minulosti slyšeli nebo to zažili, že by měli lidi po vodě z vodovodu průjem nebo zvraceli? Já si nevzpomínám.

Nejlepší odpověď
marci1

Nebývá to často, ale např. obyvatelé Dejvic naposledy loni v srpnu nemohli pít několik dní vodu z vodovodu, protože podle hygieniků obsahovala bakterii E.coli.

http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/121439-pohroma-v-praze-6-pitna-voda-neni-pitna-siri-se-prujmy/

Další odpovědi
gecco

V posledních cca 25 letech jsem to nezažil…
😉
Předtím ano, každoročně – ve zdrojích bylo přes léto málo vody a její kvalita v létě klesala až na ´nepitelnou´ úroveň (no – v některých letech prostě voda pár týdnů netekla vůbec)…

Drap

Stává se to velmi zřídka. Takovéto věci bývají způsobené poruchou na vodovodním řádu.

arygnoc

ako decko som to zažil v bratislave po úniku ropných látok zo slovnaftu a kontaminácii zdrojov pitnej vody.
havarijný stav trval týždne.
vo vode boli také chuchvalce, ako keď kvitnú brezy.

;-Q

pusinka50

Nestává se to. Stalo se mi vloni na chalupě, že voda z kohoutku nebyla pitná 14 dní z důvodu oprav vodovodu
.
Voda dodávaná do veřejných vodovodů je přísně hlídaná, prochází každodenními rozbory, obsah chloru povolené množství nepřekračuje. Pokud chlor ti ve vodě vadí, stačí vodu nechat v otevřené nádobě a chlor samovolně vyprchá.
Co se týče tvrdosti, vodu lze změkčit převařením. Já piji hlavně jen čaje z převařené vody, protože mám nedůvěru k vodě z kohoutku.
U vody je třeba řešit obsah dusičnanů. U lidí je povolená hodnota 50 mg/l, u dětí 15 mg/l.

lexx

často ale většinou se to nepozná a tedy ani neuškodí

ReHu

Jak píše lexx. Často, jen ne v takovém měřítku, aby se o tom veřejnost dověděla.
Testy vody se provádí ve vodárnách, na výstupu.
Co se děje s vodou po cestě, v troubkách starých desítky let už nikdo nezajišťuje.
Výjimku tvoří nové rozvody v některých městech.
Ale........