Avatar uživatele
kapka

Jak často se stává, že z vodovodu teče závadná voda?

Už jste o tom někdy v minulosti slyšeli nebo to zažili, že by měli lidi po vodě z vodovodu průjem nebo zvraceli? Já si nevzpomínám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50, briketka10, gagaga, marci1, anonym, gecco před 3257 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Nebývá to často, ale např. obyvatelé Dejvic naposledy loni v srpnu nemohli pít několik dní vodu z vodovodu, protože podle hygieniků obsahovala bakterii E.coli.

http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/121439-pohroma-v-praze-6-pitna-voda-neni-pitna-siri-se-prujmy/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

V posledních cca 25 letech jsem to nezažil…
😉
Předtím ano, každoročně – ve zdrojích bylo přes léto málo vody a její kvalita v létě klesala až na ´nepitelnou´ úroveň (no – v některých letech prostě voda pár týdnů netekla vůbec)…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Stává se to velmi zřídka. Takovéto věci bývají způsobené poruchou na vodovodním řádu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

ako decko som to zažil v bratislave po úniku ropných látok zo slovnaftu a kontaminácii zdrojov pitnej vody.
havarijný stav trval týždne.
vo vode boli také chuchvalce, ako keď kvitnú brezy.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Nestává se to. Stalo se mi vloni na chalupě, že voda z kohoutku nebyla pitná 14 dní z důvodu oprav vodovodu
.
Voda dodávaná do veřejných vodovodů je přísně hlídaná, prochází každodenními rozbory, obsah chloru povolené množství nepřekračuje. Pokud chlor ti ve vodě vadí, stačí vodu nechat v otevřené nádobě a chlor samovolně vyprchá.
Co se týče tvrdosti, vodu lze změkčit převařením. Já piji hlavně jen čaje z převařené vody, protože mám nedůvěru k vodě z kohoutku.
U vody je třeba řešit obsah dusičnanů. U lidí je povolená hodnota 50 mg/l, u dětí 15 mg/l.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

často ale většinou se to nepozná a tedy ani neuškodí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak píše lexx. Často, jen ne v takovém měřítku, aby se o tom veřejnost dověděla.
Testy vody se provádí ve vodárnách, na výstupu.
Co se děje s vodou po cestě, v troubkách starých desítky let už nikdo nezajišťuje.
Výjimku tvoří nové rozvody v některých městech.
Ale........

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek