Boy 13

Může se někdo dostat do mého mobilu k datům tím, že pošle SMS?

Co kdyby mi přišla SMS zpráva a tam by byly podtržený čísla modře, např. ID:787766890 nebo code:6688909876 a já bych na to klikl, zaviroval by mi někdo tím mobil ? Může někdo naprogramovat do obyčejných čísel vir, a kdybych na to jenom nedopatřením klikl, tak by se okamžitě začal stahovat vir do mobilu třeba aniž bych o tom věděl. Nebo měl by někdo tím přístup k fotografiím? Protože když mi třeba chodí SMS zprávy, tak čísla jsou podtržená modře, mám strach na to klikat. PS: někde jsem četl, že stačí jediný klik na podvodný kód nebo URL a hned se vám automaticky prý zaviruje mobil a smažou data.

Odpovědi
Justin1

V SMS se podtrhává to, co telefon vyhodnotí jako telefonní číslo nebo jako internetový odkaz. Když na něco z toho klepneš, měl by se telefon nejdřív ptát, co s tím chceš udělat, neměl by rovnou začít vytáčet číslo nebo otvírat odkaz. U odkazů si to můžeš ověřit po odpojení od internetu, pokud chceš mít jistotu, že se odkaz nebude otvírat. Podezřelé odkazy doporučuji neotvírat.

Mc Merkurion

… všechno je moźný, proto je nejlepší nepoužívat mobil, ale holuby (samozřejmě poštovní, ty ostatní mohou být zavirovaný nebo zmanipulovaný) …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.