Hufnágl

Může se korona virus přenést i v balíčku pocházejícím z čínských zásilkových prodejen?

Nejlepší odpověď
Drap

Doposud se o koronoviru toho moc neví. Neni ani zcela jasné, jakými všemi možnými způsoby ho lze přenést. V tomto případě je však možnost téměř nulová.

Další odpovědi
Edison

Myslím, že bez živného materiálu to možné není. Pokud tedy nebudeš z Číny kupovat maso, tak asi spíše ne.

autacek

Můžeš to chytnout jako chřipku. Sice je to nepravděpodobné, ale jisté riziko tu je.

marci1

Vědci stále bádají, ale už teď zjistili, že virus je infekční i v inkubační době, která trvá jeden až 14 dní. Třeba u chřipky je to 7–10 dnů.
https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/cinske-urady-schopnost-sireni-noveho-koronaviru-posiluje-na/r~a20623ec­401111eaac760cc47ab5­f122/

Kryšpín

Těžko říci vědci zatím tápají na př, chřipkový se jinou dobu drží na rukou, na oblečení, na vozíku, telefonu, počítači a pod. já se osobně dle možností všemu z rákosnických zemí vyhýbám.

Roman71

No, doufejme, že ne.
Při tom kvantu zásilek, které denně odcházejí z Číny, si ani nechci představit, jaký by to mělo dopad.. Osobně z Číny objednávám taky a sleduji, co se děje. Neodeslané zásilky nabírají zpoždění a obchodní portály vrací platby.