pronajem

Může pronajímatelka bytu mi násilně vniknout do bytu a vystěhovat mě,z důvodu opožděného zaplacení nájmu?8dnů

Oznámila jsem,že zaměstnavatel mi vyplatí výplatu opožděně.Přesto je mi vyhrožováno?

Nejlepší odpověď
standa

NEMŮŽE !

Neplacení nájemného není důvodem ani pro násilné vniknuté do bytu, ani pro vystěhování.

Pokud máte uzavřen řádný nájemní vztah (tedy písemnou nájemní smlouvu), tak jsou vámi zmiňované úkony pronajímatelky protiprávní a lze ji úspěšně žalovat.

Doporučuji však jiný postup. Napište pronajímatelce dopis, ve kterém uveďte, že:

  • trváte na tom, aby dodržovala nájemní smlouvu
  • 8mi denní prodlení s úhradou nájemného není ani náhodopu důvodem pro její konání
  • dokonce by vaše prodlení mohlo teoreticky trvat až 90 dní a pronajímatel by vás nemohl ´vyhodit´ (viz ustanovení § 711/2 občanského zákoníku, kde jsou uvedeny výpovědní důvody)

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx#par686a

  • nájemné uhradíte do konkrétního data
  • důrazně žádáte, aby nevstupovala bez vašeho vědomí do bytu

Níže ve zdroji je odkaz na sice starší článek, ale se související problematikou…

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/18108-jak-je-to-s-vypovedi-z-najmu

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom, jakou máte smlouvu.

Michal Kole

Násilně nemůže. To může udělat až exekutor s požehnáním soudu.

Žalobu na Vás, ale podat může, ale pokud bude soudce schovívavý tak Vám snad nic tak hrozného nehrozí.

Možná by šlo podat žalobu na vašeho zaměstnavatele, že jeho vinou Vám vznikla škoda.

stela

Tak samozřejmě nejvíc záleží jak je sepsaná smlouva.Většinou by vás měla kontaktovat že příde abyste byl doma.Ale je težké o tom mluvit když není k přečtení obsah smlouvy.Pokud máte čisté svědomí a smlouvu.Kterou by nějak porušila svím jednáním,tak se obrátit na příslušný orgán.