Marsyas

Může přítelkyně dostat neštovice od sestry, když už byla před lety očkovaná? A jaká je pravděpodobnost, že je dostane?

Vakcína prý není stoprocentní, ale když je před lety očkovaná a ještě nikdy je nechytila, tak snad je ta pravděpodobnost jen malá. A ještě nějaké postřehy?

Nejlepší odpověď
M.

Asi může. Neštovice máš jen jednou za život, čím dřív, tím lépe, takže by spíše měla být ráda.

Další odpovědi
Ella

no pokud je neměla, tak je chytne… a čím dřív tím lépe, protože neštovice u dospělých jsou mnohem nebezpečnější než u dětí…

anonym

Není to náhodou tak, že se vakcinuje proti „pravým neštovicím“, ale „plané neštovice“ jsou běžná dětská nemoc, kterou si prodělá téměř každý a většinou se nakazí v nějakém dětském kolektivu nebo kontaktem s nemocným dítětem, tedy jsou sice nakažlivé, ale mají poměrně lehký průběh většinou bez trvalých následků. Ten kdo jednou plané neštovice prodělal, získává imunitu.