BANAN93

může policie odposlouchávat mobil i když nikomu nevoláte ?

zaslechl jsem že policie (nebo příslušné orgány) může v podstatě používat mobilní telefon jako štěnici – jen vám nějak aktivuje mikrofon od mobilu :D

Nejlepší odpověď
Bernie

V podstatě může, nic nemusí aktivovat, ale telefon musí být zapnutý. K odposlechu stačí, teoreticky, dioda. Za studené války byly ambasády prošpikovány diodama v omítce. Mnohem nákladnější je zařízení na straně příjemce a v podstatě, pokud nemá PCČR pádný důvod, nebude tak činit 🙂 Něco jiného je odposlech hovorů......... A se zapnutým mobilem jde dělat věcí, vč. sledování pohybu apod.

Další odpovědi
badisko

to asi ne…

mosoj

Když je třeba tak ano – jde. Jediná obrana je vyndání baterie.