highsmoke

Může podnikatel legálně prodávat zboží za stejnou cenu za jakou zboží nakoupil?

Samozřejmě by nějaké příjmy (resp. zisky) měl, ale ne z prodeje zboží. Třeba za jiné služby. Mohl by zboží používat jako podporu svých nabízených služeb.?

Nejlepší odpověď
anonym

Může prodávat,ale z mého hlediska by to byl debil"

Další odpovědi
Jambalaya

Ano, samozřejmě, že může. Takovým příkladem jsou mobily za 1,–- korunu. Poskytovalé tak činí za účelem podpory prodeje telekomunikačních služeb.
Avšak v tomto případě, když je cena minimální, měla být prokázána souvislost mezi zbožím a službou.
V prodeji zboží za nákupní cenu, abyste současně prodal něco jiného na čem vyděláte, nevidím žádný problém.

Miroslavst

Můj názor je, že může popř. některé zboží bude prodávat za vyšší cenu, z čehož bude mít zisk a platit daň a ze zboží, které prodá ne však s prodělkem zisk mít nebude.

ReHu

Může. Také to tak občas dělám.

irij

Může, ale poněkud to nedává smysl.Pokud by se tak chtěl živit… Na druhé straně se to dělá tak, že pro kamaráda… se tak dají někdy sehnat věci levněji ,než by to ten kamarád mohl sám sehnat.