LoupIn

Proč všichni vietnamský obchodníci s potravinami nakupují své zboží v Kauflandu apod., když ho mohou výrazně levněji?

Proč všichni vietnamský obchodníci s potravinami nakupují své zboží v Kauflandu apod., když ho mohou výrazně levněji nakoupit ve velkoobchodech pro živnostníky (-makro).. ? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

  1. jak jsi na to přišel???
  2. Makro zase není o tolik levnější (někdy dokonce vůbec), aby se vyplatilo tam pro malý nákup jet
  3. nákupy v Makru jsou na daného obchodníka registrované (pokud je nepromítne do účetnictví, riskuje průs-švih při kontrole)

Doplňuji:
Mosoji, Mosoji – třeba proto, aby nemusel danit zisk z prodeje… Nebo aby se – vzhledem k obratu, nemusel stát plátcem DPH…
Šmarjá – jakobys nikdy nepodnikal…
😛

Další odpovědi
McArthur

Já bych se přiklonil k mowlovi.

  1. Makro není nijak levnější. Možná proti Tesco či Albert. Kaufland má v akcích většinou velice dobré ceny, a tak nejen vietnamský obchodník nakupuje ve velkém.
  2. Kaufland je pro většinu malých obchodníků blíž.
  3. V Kauflandu nejsou problémy s reklamacemi. Makro dává většinou 1 rok záruky (na elektroniku), Kaufland dává 3 roky, a tak i malému obchodníkovi se vyplatí nakoupit za stejné peníze v červenožlutém obchodě.
  4. Daně. Ano, ne vše si malý obchodník dá do nákladů a tím i do zisku. Může to být snaha vyhnout se plátcovství DPH nebo snaha neplatit tak vysoké daně z příjmu.

talka

To Agneta: levněji? To snad by prodělávali!

mosoj

Mowlo, mowlo. Proč by obchodník nepromítal náklady do účetnictví. Obchodník se snaží nepromítnout do účetnictví tržby !!! proto ty stále diskutované registrační pokladny.
V Makru nakupují obchodníci kteří třeba vyvařují. Mají všechny potřeby pohromadě na jednom místě. No a když je to zboží lacinější v obchoďáku, tak nakoupí tam. Co je na tom divného.

Agneta

No protože jsou to dobří obchodníci, a pak to prodávají výrazně levněji, než Kaufland :DDD

zjentek

protože tam maj k nákupu dárek zdarma ..třeba ke kartónu čipsů balík koly zdarma ..nebo naopak
a v Makru dostaneš k paletě koly tak max. paleťák ..ale půjčit

Agneta

Talka >>> každý Vietnamec si v Česku našetří milión za rok, tak průměrně…jen abys věděla, jestli to nevíš. A dělá všechno možné, jako Ferda Mravenec. Dřív to byly hlavně cigarety, ale dnes už jsou to asi drogy, či co :DDD

cochee

Každý Vietnamec? Fakt každý, jo? Není to trošku přeháňka?