Avatar uživatele
kosaaaak

Může po mě chtít policajt bezdůvodně osobní údaje?

Minulý týden v noci (ve 3 ráno) mě zastavil policajt, chtěl vědět jak se jmenuju, kde bydlím, co tam dělám a chtěl vidět OP. Splnil jsem co po mě žádal, zajímá mě jestli má na tohle nějaké právo, jentak z legrace zastavovat lidi a chtít po nich osobní informace.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? baghira před 4620 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Bezdůvodně samozřejmě ne, ale důvod si vždycky najde a obhájí. Třeba došlo v okolí k trestnému činu nebo nehodě (§13f zákona o policii). Nebo jsi náhodou podobný hledané osobě (§13c zákona o policii).

Policisté jsou stejně leniví jako ostatní zaměstnanci – pochybuju, že by si přidělávali jen tak bezdůvodně práci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Vôbec sa mu nedivím, ak policajt v noci (03 hod?) stretne mladého človeka – skoro dieťa, prirodzene, že si ho overí. Je to nielen právo, dokonca povinnosť.
PS.
podľa vašich reakcií, myslím, že spadáte do tej kategórie pod 18 rokov.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Valky

Nikdy policie nezastavuje bezdůvodně, zvlášť, když jede auto ve 3 hodiny ráno. Mají samozřejmě podezření, že řidič jede pod vlivem a mají právo ho zastavit. K identifikaci slouží OP – pročpak asi myslíte, že ho máte??? ;o))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

"sem rád že je to poznat…někdo má holt komentáře staré, šedivé a nudné, z mých příspěvků zřejmě ta životní energie přímo čiší

mládí vpřed voe!„
neviem, ako chápať, vaše vyjadrenie, či ako sebachválu, alebo urážku nás starších.
Z vašich odpovedí aj otázok "číší“ skôr mladícka nerozvážnosť a zbrklosť. Ale nebojte sa, časom dospejete, zostarnete, zošediviete a vaše vyjadrenia budé nudné pre ďalšiu mladú generáciu. Ak sa vám vyjadrenia starších nepáčia a nudia vás, nikto vás nenúti to čítať.

před 4620 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

PS.
kosaaaak, nenúťte ma uzavreť v profile kontakt. Ostatní si to nezaslúžia.

před 4620 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek