Pajus89

Může obyčejný člověk zažalovat NATO u Haagského tribunálu??

Doplňuji:
snookerballs: já ne, ale kecálkové na diskuzi idnes pořád něco melou o nespravedlnos­ti atd.

Nejlepší odpověď
led

To čo sa teraz deje v Lýbii je „štátny terorizmus“.
Ak vojská cudzieho štátu zaútočia na územie suvereneho štátu…
Pozor, ak útoky vojsk NATO na Lýbiu sú legálne (nie je vyhlásený vojnový stav, alebo je?) v tom prípade aj rok 1968 vstup vojsk Varšavskej zmluvy bol legálny…
Alebo platí známe: čo je dovolené xxx, nie je dovolené yyy.
Doplňuji:
Suaeda,
a dnes súdruhovia z USA, a nielen USA aj EU, čo chcú? Čo chceli v Kuvajte, Iraku, Laose, Vietname,Koreji, mám ďalej…?

Další odpovědi
baghira

Účastníky řízení před Mezinárodním soudem v Haagu mohou být pouze státy – signatáři smlouvy a mezinárodním soudu, nebo státy, které ho uznávají.

snookerballs

To si děláš srandu, že podporuješ Kaddáfího!

tom004

A,proč ne.Dneska přece žaluje každý,každého,za kdejakou ptákovinu.

suaeda

Zda je možnost žalovat NATO v Haagu nevím.
Ale je zajímavé, že se v poslední době se většinou „pomáhá“ státům, kde je nerostné bohatství.
U nás v 68' to bylo něco jiného. Soudruzi z Moskvy chtěli rozšířit, případně upevnit svůj vliv v Evropě.

baghira

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Raději bych žil v zemi, která je „pod vlivem“ USA, než v ruském protektorátu.

led

To je váš názor. Ten vám neberiem. Nebudem rooberať politický pohľad.
Ale „Když dva dělají totéž, není to vždy totéž.“ sa čoraz viac pretláča do popredia. Ako by ste sa cítili v polohe toho druhého:
„on môže – ja nemôžem“ a to sme na rovnakej pozícii.