KARI05

Muze nekdo zjistit muj email, i kdyz jsem ho nikde nedala verejne?

napsal mi naky cinsky chlap a rekl, ze zdedi naky prachy, kdyz mu pomuzu.........a ze mi potom posle naky podil, ale ja mu neverim. Jak mohl vubec zjistit muj email?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud jsi jej nikde neuvedla,těžko – ale i to jde…
😉
_____________­_______
Některé mailservery prodávají seznamy uživatelů.
Dále – sice píšeš, že jsi jej nikde neuvedla, ale

  • někdo ti píše
  • ty někomu píšeš
  • nejvděčnějším zdrojem mail-adres jsou hromadně rozesílané maily, v nichž odesilatel uvede adresáty do Kopie, nikoli do Skyrá kopie

___
Každopádně – tomu mailu nevěř, jde o už dost dlouho známý podvod – vůbec na tu ´nabídku´ nereaguj, mail vymaž…
😉

ivzez

Neuvedla jsi jej ani při registraci k internetovým službám? Spousta z nich má v podmínkách vnuceno zasílání „obchodních informací“ a informací „obchodních partnerů“. To druhé zjednodušeně znamená předávání e-mailů třetím stranám…

Dochy

  1. Buď ty, nebo někdo s kým si dopisuješ, může mít nainstalován vir, který shromažduje adresy z emailového klienat (outlook)
  2. použili automat, který ze seznamu emailů generuje další pravděpodobné emailové adresy

(Karel@seznam.cz + Jindra@google.comKarel@google.com, Jindra@seznam.cz)
3. maj seznam přímo od tvého poskytovatele, nebo nepřímo od hackera, který se k tvému poskytovateli dos­tal

setapouch

Spam/phishing. E-mailové adresy jsou generované nebo sebrané ze seznamů na Internetu. A někdo mohl tvou adresu mít před tebou a následně ji zrušil.

Mc Merkurion

…uzavřela jsi brzo otázku: to co ti přišlo je spam,chodí to všude…nereaguj,je to podvod…