Bohdom0

Může nám škola zakázat zveřejňovat fotografie z školních akcí na sociální sítě?

Škola nám zakázala zveřejňovat v průběhu akce i po jejím skončení fotografie, videa atd. na sociální sítě. Prý to zakazuje GDPR

Odpovědi
Edison

Na základě čeho? Škola nic zakázat, podle mě, v tom to směru nemůže.

Drap

Myslím, že ze školních akcí to škola zakázat může.

ivzez

Ano, škola má právo vám to zakázat.

Didakt

Myslím si, že je to blbost. Na jednu stranu by jste se podle správného měli zeptat dotyčných na fotkách zda zveřejnění schvalují. Na druhou stranu se GDPR úplně zbytečně tak moc řeší. V zákoníku byla tato ustanovení o ochraně osobních údajů už dávno, jen nebyly takto uspořádány…

xxx3

Já myslím, že dost záleží, o jaké školní akce (a také kde) se jedná. Třeba školní výlet se obvykle odehrává mimo školní budovu – někde ve veřejném prostoru. Tam je focení pro běžné lidi (ale ne zaměstnance školy) určitě možné a nějaké získávání předběžných souhlasů je zbytečné.