zjentek

Může na sídlišti rodina v karanténě s kovidem větrat a třepat z okna kdykoli během dne svý povlečení a ošacení?

Třepat a větrat kdykoli se jim zlíbí, nejen po devátý večer, kdy je zákaz vycházení.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano může. Neni žádný důvod proč by nemohla.

Další odpovědi
elkon

A proč by se nemohlo, ničemu to nebrání. S vycházením to nemá nic společného.

cukrar

Jasně že může, nic jí tomu nebrání, jako nikdo nebrání Vám psát takovéto otázky.

Kepler

Tak to fakt nevím. Je evidentní, že vláda zase něco nedomyslela. A vůbec – může se na balkóně vůbec zpívat? Nebo venčit prasátko?

led

Nie, najprv sa musíte pozrieť, či susedia pod vami a okolo vás majú zavreté okná a vypnuté klimatiky, aby ste im covidka nedoručili ako expresnú zásielku. No a kedže v čase zakázaných vychádzok nemôžte opustiť svoj dom a hrad, okrem prípadov uvedených v zákaze, tak vetrať oknom, balkonovými dverami môžte, ale vytriasať svojich covidkov pre susedov a náhodne okoloidúcich nie!

PS. už ste niekedy išli pod oknom, z ktorého vytriasali nielen nočný prach z perín, ale aj zvyšky obeda? Nie je to nič príjemné, pre zasiahnutého.

dudu

Určitě ano. Mě dělá starost jiný problém: před časem jsme si pořídili elektrickou digitální udírnu. K plné spokojelnosti ji využíváme zatím pouze na chalupě. Technické řešení by však umožnilo provozovat udírnu i na bytové lodžii. Obtěžovalo by příliš mírné zakouření a „zápach“ z uzení sousedy?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hrkujwJx-lA

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Dudu, tech. řešení bytové lodžie to samozřejmě umožňuje. Ta dnes nechrání pouze jejího majitele či nájemníka před vlivy okolního světa, ovšem chrání také (zejména pak na sídlištích) okolní svět před sobci a podobnými individui, čili pokud by sis svou lodžii hermeticky uzavřel, mohl by sis na ní udit i v případě, že hned vedle tebe bych měl balkón já a nic by se tři nestalo. S přáním pěkného zbytku dne, zjentek.

zjentek

Mám tam chybu, mělo bejt – nic by se TI nestalo a vyjadřovat mělo, že hermeticky uzavřen za svou lodžií bys jistě neutrpěl žádnou bolestivou fyzickou újmou, jaksi automaticky následující hned po mé psychické, vzniklé způsobem tvýho uzení. Říkám to tady furt a někteří si donekonečna sedí na uších – požitek ZABÍJÍ! (;

zjentek

Jinak k tvé otázce: zeptej se cikánů, odpoví ti zcela jistě fundovaně, z praxe.

zjentek

Keplere bych řekl, že v karanténě na balkon NESMÍŠ… uvažuju logicky ne?

led

Môže na balkon, pokiaľ je od suseda na balkone (aj susednom) vzdialený aspoň 2 metre a má rúšku, najlepšie kozmický skafander..

Kepler

Ne, neznamená to opuštění bytu, protože balkón je jeho součástí.

ivzez

Balkón není součástí bytu > řada SVJ to má takto definováno,
aby si lidé nemohli každý balkón např. natřít každý jinou barvou,
dát ke každému balkónu jiné zábradlí, …

led

ivzez, keď si kupujete byt, platíte aj balkón. Pozrite sa do svojho výmeru, balkón máte ako súčasť bytu. Ale nesmiete bez súhlasu vlastníka/vlas­tníkov domu meniť vonkajší vzhľad domu. Do toho patrí aj zasklievanie balkóna a maľovka,

zjentek

Ježiši…tak to jsme se v těchto principech příliš nepochopili, kolego. Tak BUĎ budeme přemýšlet logicky, ANEBO budeme ctít vládní a jiná nařízení. Ale to jsou dvě věci.

A kdo nemáte zájem (VNITŘNÍ ZÁJEM – to je ta věc, která vám jde z duše) šířit kovida, v karanténě na balkón na sídlišti tywoe vůbec NECHOĎTE! „Tywoe“ je tak jediné, čím mohu zdůraznit, ovšem učit vás logickému či slušnému chování opravdu nemohu, to prostě nejde a KONKRÉTNĚ V TOMTO VLÁKNĚ platí zejména pro uživatele cukrar.

JájsemRaibek

V karanténě se nesmíš setkat s nikým koho bys ohrozil, takže klidně můžeš na svou zahradu u domu, kde nikoho nepotkáš. Myslím si, že v horečkách bys to stejně nedal.

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

cukrar

zjentek
vyjímečně s Vámi souhlasím, je opravdu třeba uvažovat logicky.

zjentek

…ty se nauč háčky a čárky.