Reezo

Může mi zaměstnavatel nařídit oholit vousy?

Zdravím všechny. Rád bych se informoval, jestli mi zaměstnavatel může nařídit oholit vousy?
Například, když to bude nařízeno ve směrnici.
Mohu se případně bránit?

Nejde o zaměstnání, které by vyžadovalo nějaké hygienické normy. Prostě kancelářská " krysa ".
( O vousy se mi stará profesionál )

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud má něco podobného uvedeno ve smlouvě, tak ano.. Člověk by takovouto podmínku měl znát dříve, než do takového zaměstnání nastoupí.

Další odpovědi
Gonfaloniér

Může a velmi často se to děje. Dokonce ti může nařídit, mít krátké vlasy nebo v opačném případě nosit síťku a na ní ještě helmu (pokud to bezpečnost vyžaduje). Takhle je to ve spoustě výrobních firmách, někde za linkou.
Můžeš se bránit, a můžeš taky dostat výpověď, protože tě nepustí pracovat, když nesplňuješ podmínky.
Já bych v takovém zaměstnání, ale rozhodně nepracoval, protože nemám rád když se mi takhle do detailu říká, co mám dělat a musím splňovat (když se to netýká práce, ale i jiných osobních věcí). Vousů bych se nezbavil, protože je mám rád a čekal jsem celé mládí než mi konečně naroste hustý plnovous…

Pokud se jedná o práci v kanceláří, tak je to hodně divné. A ve směrnicích by snad ani nic takového mít neměli. Jako nevím, zdá se mi to divné.
První si zjisti informace a podmínky, proč to tak musí být. Podle toho se uvidí, zda a jak se budeš moct bránit.

Dvesto350

Zaměstnavatel může nařidit vše.